Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vérvétel 2,5 évesnek? Hogy...

Vérvétel 2,5 évesnek? Hogy zajlott? Hogy bírta?

Figyelt kérdés

könyökhajlatból, mint a felnőtteknek, vagy kézfejből, vagy ahonnan könnyebb, ahogy a vénája van?

Az mennyire ciki, hogy éhgyomorra kell vinni, de hajnalban szopizik? bebújik az ágyba, nem lehet elküldeni, félig még alszik. És a vizelet a másik gondom: ha magától ébred, akkor 8 körül, de utána még kb 1 óra, mire pisil, ébredés után egyből nem szokott. Ha felkeltem korábban, egy óráig csak nyűgösködik, de akkor sem pisil egyből. Korán kellene menni, hogy ne várjunk sokat, hogy csináljam?



2014. aug. 24. 22:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kellett éhgyomorra. Rendesen, mint a felnőtteknek.

Hát szörnyű volt. Le kellett fogni. Együtt sírtunk.


Gyerekkórházba mentek? Mert ha nem, akkor előre szokták venni a 3 évnél fiatalabbakat, és nem kell várni.

2014. aug. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan a lányom csak másfél éves volt mikor vérvételre mentünk allergiavizsgálat miatt, de neki a kézfejéből vették le a vért.

Igazából nem is sírt az elején, azért kezdett el sírni, mert nagyon leszorítottam, hogy ne mozduljon el.

2014. aug. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Legutóbb könyökhajlatból vettek a két évesemnek.

Igazából pocsék rossz tapasztalataim vannak, röntgenre kellett mennünk és én nem tudtam lefogni, ki kellett mennem és egy asszisztensnő ment be helyettem, úgyhogy most a férjemet küldtem be és én csak kint vártam, üvöltött mint a sakál. Szegényke. De túl éltük.


Az viszont kérdés, hogy milyen okból kell éhhomi, gondolom a cukor miatt, sajnos nem kéne hajnalban már szopiznia sem.

2014. aug. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ha éhgyomorra kell menetek és hajnalban szopizik akkor teljesen felesleges megkínoznod ezzel, úgyis újra kell majd mennetek, valóban éhgyomorra.

tehát ne szoptasd meg, legalább felkel, 1 óra múlva pisil és még így is időben ott lesztek...

2014. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok. azt lehagytam, hogy enyémnek csuklóból vettél, de azzal a lendülettel branült tettek be neki.

semmi gond nem volt, nem sírt, még mosolygott is :) pedig szegénykém nagyon beteg volt :(

2014. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2 évesen, kézfejből. Nem találták el elsőre az eret, a nővérke szó szerint keresgélt, harmadik vagy negyedik próbálkozásra találta el a megfelelő vénát, pedig a gyerek kezén konkrétan látszanak. A gyerek nyilván üvöltött, anyja üvöltött a nővérrel, az meg hisztizett, hogy hogy lehet vele így beszélni. Közben még félig telefonált, vagy reggelizett, ez a részlet már nincs meg. Nincsenek jó emlékeink. A vizeletre nekünk azt monda az orvos, hogy lesni kell lecsupaszított popsival, és céllövőset játszani a pelusban. Remek játék.
2014. aug. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, nem moondták, hogy éhgyomorra, csak gondolom, allergiavizsgálathoz kell.

Teljesen szobatiszta, ez a rész ok lenne, csak kikell várni, mert ébredés után nem rögtön akar.

2014. aug. 25. 04:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Allergiavizsgálathoz nem kell éhgyomorra!
2014. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma beszéltem az orvossal és külön mondta, hogy éhgyomorra kell. De vizelet nem kell, csak ha pont sikerül.
2014. aug. 25. 21:29
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvolt, elsőre találtak vénát, könyökhajlatban, egy hangja sem volt, vizeletet is tudtam vinni, szopizott hajnalban, de a glükóz is határértéken belül volt. Minden jól sikerült :-)
2014. aug. 27. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!