Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » LÁZGÖRCSben érintett Anyukák,...

LÁZGÖRCSben érintett Anyukák, mit tennétek? 2 éves kislányom másodjára kapott lázgörcsöt, rögtön beadtam neki a Diasepam végbéloldatot.

Figyelt kérdés

Kórházba kerültünk, mert hasmenése is volt és nem akart inni. Bent azt mondták, ha újra görcsölne akkor 5 percig nem kap görcsoldót, és ha legközelebb itthon is görcsöl és is próbáljak várni. Elég rossz hatással van rá a Diasepam, teljesen kifordul önmagából pár napig utána. Teljesen tanácstalan vagyok, mert mint tudjuk minden görcsös állapot agyi oxigén ellátási zavart okoz, tehát a görcs idejét a lehető legrövidebbre kell csökkenteni.

Viszont ott van az, hogy hátha nem kell a szer, mert pár perc alatt kijönne magától is a görcsből. :(


2014. aug. 26. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:

én jártam még terhesen amolyan újraélesztő tanfolyamra, a lázról és lázgörcsről is tartottak előadást



láz esetén, görcs megelőzéseként szellős ruhát javasolnak, mivel a szervezete nem képes hőt leadni, ezért lehet belőle görcs, fontos az ágynyugalom, mert a fiziki aktivitás is hőt termel, meg a sírás, folyadékveszteség magasabb, pótolni kell


hűtőfürdőnél testmeleg vízbe tenni a gyereket és fokozatosan adagolni hozzá a hideget 10 percig, a láb felől hűteni, fél és 1 fok különbség is sokat jelent


hűtőborogatást hónaljtól combközépig tenni és erre takaró, ha remeg a gyerek, abbahagyni


gyógyszeres kezelés 38 fokfölött kell, lázgörcs esetén alatt is már

aszpirint 12 éves korig tilos adni


a gyógyszereket sietve írtam, lehet nem pontosan írom:

paracetamol, ibuprofin(pl nurofen) tartalmúak jók

lázgörcs megelőzésére Aminofenazon javasolt

2014. aug. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aminofenazonról még annyit, hogy ez görcsgátló hatású
2014. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

KÖszönöm szépen a kimerítő választ!

Ezeket mind tudom, másodjára volt lázgörcse a lányomnak, elég jól kiműveltem magam a lázcsillapításban. Elsősegély tanfolyamot is elvégzetem az első után.

Most is mindent megtettem, mésgis görcse lett, nem is magas láznál, hanem szinte hőemelkedésnél.

A kérdésem arra irányult, hogy ha görcsöt kap, és akinek lázgörcsös a gyereke, mit tenne, várna pár percet vagy beadná rögtön a görcsoldót.

2014. aug. 26. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:

tényleg most látom, egy görcsoldó 4-5 perc alatt szívódik fel

a lázgörcs meg általában 0,5-2 percig tart...


szóval a megelőzés lenne a lényeg, már hőemelkedésnél hűtőfürdő és tsai

2014. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lányomnál 3-dik zajlott le a nyáron,nekem időm sem volt kimenni a konyhába az oldatért:(1-2 perc után magától is elmúlik,stabil oldalfekvés,mentők értesítése.Nekem is hőemelkedésnél valamint ha hány akkor jöhet elő:(EEG negatív,nyáron napszúrás miatt lett neki:(
2014. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megkérdezhetem hány éves a gyereked?

És most a harmadik után voltatok neurológia kivizsgáláson?

Rá akarták esetleg valamire állítani?

Mert minket most küldenének, de én ellene vagyok a szereknek, mert kinövi, férjemnek is volt gyerekkorában.

A hányás miatt volt most nálunk is görcs, meg persze mert emelkedett a hője hirtelen, valszeg mert kiszáradt, hiába itattam, és a kettő összefügg. Ha dehidratált, akkor nagyobb a görcskészség.

A napszúrás is hasonló ehhez, ott is kiszáradás is van.

Remélem nem lesz nektek sem több. Nekünk még 3 év, de az rengeteg. :(

2014. aug. 27. 13:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltunk kivizsgáláson,nem adnak gyógyszert,nem kell,megmondták nem epilepszia.Nekem 8 éves múlt a lányom,azt mondták nem fog ismétlődni már neki,de tudni kell,koraszülött volt,fejletlen volt az idegrendszere.Bízom benne nem lesz több neki.Kitartást neked is,tudom ez milyen nehéz.
2014. aug. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!