Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » én beadhatom a rotarixet a...

én beadhatom a rotarixet a babámnak? Tekintve hogy az orvos megríkatta én meg kínzás nélkül is be tudom adni a babának.

Figyelt kérdés

a konakion is ugyanaz(amit házilag kell adni havonta), fecskendőbe fel kell szívatni, szájon át adni.a babám szépen benyeldesi, a kortyok között várok pár pillanatot hogy lenyelje.

ahogy láttam az első körben a rotarixet ugyanígy kell beadni(csak a doki szép lassan ugyan, de az egészet nyomta a szájába nem várt soha semmit, hogy a baba nyeljen, és keservesen el is kezdett sírni, mert nem udta becsukni a száját egy -egy nyeléshez. rossz volt néni, hogy tele vele a szája, meg a nyelve alatt és nem engedi becsukni továbbra is kifeszíti a fecskendővel és csak nyomja nyomja.


én ezt a 2. körben nagyon el akarom kerülni!!!


csak nem találok a neten tájékoztatóját, csak annyit, hogy por és oldat, tehát gondolom összekeverendő és így nem tudom a dobozában minden megvan e hozzá, de gondolom igen, vagy egyszerűen bontsam ki amikor megveszem?

a gyógyszertáros segítene? vagy csak azt mondaná, mondjam a dokinak?


és ha így megyek a köv. kötelező oltásokra, hogy otthon beadtam a retarixet, attól még vezetik a gépbe? előre nem merem jelezni, mert még megtiltanák.


2014. szept. 9. 23:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod be neki. A doki pecsétjével igazolja az oltás megtörténtét, mind a kiskönyvben, mind a nála maradó kartonban is. Az oltás száma szigorú számadású tételnek számít, neki azzal el kell számolni. É ha valami mellékhatás lép fel, ő tartja a hátát.
2014. szept. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

a hátát tuti nem tartaná, mert gondolom meg van az, hogy ilyen-olyan mellékhatással számolni kell, az nem a dokin múlik bármi történjék, őt nem vonnák felelősségre


de amúgy, mi van ha mégis beadom? ok, nem pecsétel, nem számol el, de nem adhatja be harmadjára...


vagy max orvost váltok hirtelen, de hogy így fog megismerni engem az új orvos, hogy "maga megvárja hogy nyeljen a baba?"

vagy nem is tudom hogy kezdjem, hogy megtudjam ki legyen az orvos ezek után..

2014. szept. 9. 23:59
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

aranyos vagy :) következő az lesz, hogy az rendes oltásokat is te adod be otthon mert sír az orvosnál? :D


amúgy én több oldalon is megtaláltam, hogy csak az orvos adhatja be. na meg a betegtájékoztatóban is benne van!

egyébként a vitamin és a védőoltás más. a rota elleni oltásnak mellékhatási lehetnek, ezért is kell majd a rendelőben maradnotok picit

2014. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

amúgy is több bajom van vele

a fejét úgy megnyomkodja (gondolom a koponyát vizsgálná)hogy csupa piros, meg véraláfutásos a gyerek feje

a kukiján a bőrt úgy húzta, hogy megrepedt a bőr

nem mond el semmilyen infot(pl az oltások hatásairól itt kell kérdezgetnem a gyk-n, meg böngésznema neten, hogy mire készüljek)

lesz*rja hogy 5 ször sípolt a légzésfigyelő

nem ad tanácsot hogyan pótoljak, mennyit az szopizásnál

nem mond semmit miért stagnál a gyerek növekedésben


mondhatni nekem ez az utolsó csepp volt már, hogy egy folyadékot nem bír megitatni egy szerencsétlen babával

2014. szept. 10. 00:15
 5/16 A kérdező kommentje:
szóval más nem marad, csak a 2. lehetőség, a doki váltás, erre írtam az előző kommentet
2014. szept. 10. 00:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az oltás miatt, hanem minden másra amit írtál, én is azt javaslom, hogy válts orvost.

Hogy lehet úgy nyomkodni egy csecsemő fejét, hogy véraláfutása legyen? Egyébként meg gyereksebészeten dolgozom és 2 éves kor előtt tilos húzogatni a fitymát... Berepedt? Csodás, mert hegesen gyógyul és a büdös életben nem fog kitágulni rendesen...

De szerintem az sem módi, hogy nem hagyjuk levegőt venni a gyereket... Én a sima oltás közben is megkérdezem a gyereket, hogy fáj-e, mert ha igen lassítok, hogy ne feszítsen...

Borzasztó milyen emberek nyúlhatnak gyerekekhez....

2014. szept. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

nagyon öreg férfi doki


szerintem nyugdíj mellett rendel (ha van ilyen, nem tudom)

2014. szept. 10. 01:30
 8/16 A kérdező kommentje:

"Csodás, mert hegesen gyógyul és a büdös életben nem fog kitágulni rendesen... "


itt sírva tudnék fakadni!!!

2014. szept. 10. 01:31
 9/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én nem nagyon tudom elhinni, hogy amiket leírtál azok mind igazak és a környéken még senkinek nem tűnt ez fel és még senki nem tette szóvá???

Beszélj a védőnővel.

2014. szept. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
"Nem adhatja be harmadszor". Hogyne adhatna be, akar százszor is, ha hivatalosan csak egyet kapott a gyerek? Az oltas nem jatek. A gyerek nem hal bele, ha az orvos nem tutujgatja, a lényeg, hogy megkapja.
2014. szept. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!