Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » én beadhatom a rotarixet a...

én beadhatom a rotarixet a babámnak? Tekintve hogy az orvos megríkatta én meg kínzás nélkül is be tudom adni a babának.

Figyelt kérdés

a konakion is ugyanaz(amit házilag kell adni havonta), fecskendőbe fel kell szívatni, szájon át adni.a babám szépen benyeldesi, a kortyok között várok pár pillanatot hogy lenyelje.

ahogy láttam az első körben a rotarixet ugyanígy kell beadni(csak a doki szép lassan ugyan, de az egészet nyomta a szájába nem várt soha semmit, hogy a baba nyeljen, és keservesen el is kezdett sírni, mert nem udta becsukni a száját egy -egy nyeléshez. rossz volt néni, hogy tele vele a szája, meg a nyelve alatt és nem engedi becsukni továbbra is kifeszíti a fecskendővel és csak nyomja nyomja.


én ezt a 2. körben nagyon el akarom kerülni!!!


csak nem találok a neten tájékoztatóját, csak annyit, hogy por és oldat, tehát gondolom összekeverendő és így nem tudom a dobozában minden megvan e hozzá, de gondolom igen, vagy egyszerűen bontsam ki amikor megveszem?

a gyógyszertáros segítene? vagy csak azt mondaná, mondjam a dokinak?


és ha így megyek a köv. kötelező oltásokra, hogy otthon beadtam a retarixet, attól még vezetik a gépbe? előre nem merem jelezni, mert még megtiltanák.


2014. szept. 9. 23:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Miért nem váltasz orvost? Én most tettem meg. Pedig nem csinált ilyeneket.... Ha ez igaz akkor többet nem mennék a közelébe sem. Amúgy meg nem adhatod be neki.
2014. szept. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

9-es

mások lehet amiket leírtam észre sem veszik


más lehet úgy fogja, kicsit piros a gyerek feje, annyi baj legyen

mások lehet észre sem veszik, ha bereped a kukij, hiszen nem vérzik, nem is könnyű észre venni

mások úgy vannak vele, á, biztos téves volt a légzésfigyelő riasztása

mások lehet lazán pótolnak össze-vissza

másoknak lehet ott a nagymama, vagy akárki, aki segít, hogy ne parázzon az ember semmit nem tudva egy oltás mellékhatásától


ilyenek észre sem veszik miket csinál az orvos

nincs rossz híre amúgy, de én akármikor megyek hozzá újult erővel, hogy á, most biztos nem történik semmi hiba, annyiszor jövök ki, hogy de, már megint kiidegel

2014. szept. 10. 12:31
 13/16 A kérdező kommentje:

ja és most nézem a dokikat, azért nem egyszerű, mert sokan ott rendelnek ahol ő

meg a környékünkön nincs doki, mindenki messze, ő is


az egyiknek a neten nics elérhetősége, akire gondolok, meg kell keresnem személyesen arendlőt, meg stb


de szóval a témán vagyok

2014. szept. 10. 12:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Ja, értem az össze többi szülőnek minden mindegy.

De ha te vagy a mintaszülő, akkor miért vártál hónapokig ennyi kellemetlenséggel és miért nem mentél már másik orvoshoz.

Bár mindegy, te vagy az az anyuka, akinek egyetlen doki sem fog megfelelni.

2014. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

mert azzal is hadakozom, hogy lehet én vagyok a túl parás és úgy voltam vele, nem is árt egy ilyen doki, mert lehet ez lenne normális.

(pl a gyk-n kérdezgettem erről akkor még olyan bajaim voltak, hogy erősen nyomkodja a kutacsát, de mindig olyan válaszok jöttek, hogy minden doki így szokta, és olyan alapból tanácsolták, hogy orvsot váltsak, hogy fontos, hogy megtudjak benne bízni. csak azóta már súlyosbodnak a problémáim vele)

magyarán nem tudtam eldünteni én vagyok "idióta" vagy az orvos. mert elvégre ő mégiscsak egy orvos...

2014. szept. 10. 15:54
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent eltűrni neki csak azért mert ő orvos. Nem is gondolnád mennyi kiégett, bunkó van köztük is sajnos. Szerintem az a legfontosabb, hogy megbízz benne. Szerencsére szabad orvos választás van, így bármikor kereshetsz egy másikat. Nem fogod megbánni :D
2014. szept. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!