Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyermekem be kapta az 1 eves...

Gyermekem be kapta az 1 eves oltast, es meg hult mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap delben a gyermekem be kapta a az 1 eves oltas, semmi nem utalt arra, hogy meg lenne hulve. Nem is sirt, nagyon bator vol, egesz nap nem aludt. Estere el kezdett kohogni es folyt az orra es tusszog , nehezen alszik el es sokat sir( eddig meg soha ennyit nem sirt, 6 hetes kora ota at alussza az ejszakat). Etvagya jo van, laza nincs. Az oltastol van? Vagy nem vettem eszre es meg volt hulve mikor be kapta a szurit?

2014. okt. 2. 07:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2 hónapos, 3, hónapos, 4 hónapos, 15 hónapos és 18 hónapos korban vannak a kötelező oltások. Milyen oltást kapott most?
2014. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

15 hónapos oltásról tudok. De attól nem folyik a babák orra, nem olyan gyengített vírust tartalmaz, ami felső légúti tüneteket okozhatna.

Szerintem közben meg is betegedett a babád, rengeteg vírus van mostanában mindenhol.

Én elvinném orvoshoz, vizsgálja meg. A védőoltások max. csak hőemelkedést és nyűgösséget okozhatnak.

2014. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
mumpsz, himlo, szamarkohoges, difteria, tetanus, gyermek benulas. Nalunk 12 honaposan adjak
2014. okt. 2. 10:46
 14/17 anonim ***** válasza:
Magyarországon laksz? Mert akkor nem értem! 2, 3 és 4 hónaposan kéne kapnia a gyermekbénulás, tetanusz, diftéria, szamárköhögés ellenit, 15 hónaposan pedig a himlő és mumpsz ellenit. Előfordulhat, hogy egy oltást néhány héttel később kap meg a gyerek, mert pl. betegség miatt elcsúszik, de 8 hónap késés nagyon sok. A 15 hónapost viszont nem kaphatná meg előbb.
2014. okt. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
nem nem Magyarorszagon lakom, epp ezert kerdeztem, hogy valakivel fordulte elo ez. De mar ez 2 honaposan be kapta, csak nalun 1 evesen ujra adjak. Ez van.
2014. okt. 2. 11:42
 16/17 anonim ***** válasza:
Megkapta, nem bekapta! Nálunk beteg gyereket nem oltanak.
2014. okt. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy írja a fogalmakat a kérdező? Létezik tájszólás is... Ne aggódj, kérdező, én azért értem, mire gondolsz.

De a nálunk is beadott DiPerTe és a többi, amit írsz, így, egyszerre beadva igencsak legyengítheti a gyerek szervezetét és ha már eleve lappangott benne vmi betegség, most kitört. Nekünk a 3,5 hónapos babánk is náthás tüneteket mutat, szörcsög, de nincs mit leszívni az orrából. Kapott 6 féle betegség elleni oltást, sajnos valamelyik miatt ez történt. Láz nem volt, csak hőemelkedés, meg vigasztalhatatlan sírás az oltás utáni napokban. Étvágya az én babámnak is van, nincs is rossz kedve.

2014. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!