Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ismeritek a kéz-száj-láb...

Ismeritek a kéz-száj-láb betegséget/HFMD/? Ez ugyan ez - kéz, száj és körömfájás?

Figyelt kérdés

kiütések (nem viszket, nem fáj) vannak a kézen, száj körül, talpon, esetleg láz.

az érdekelne, hogy fertőz-e akkor is ha 5-6napja kezdődött és már majdnem gyógyultak vagyunk?


2014. okt. 26. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem. A száj és körömfájás egy állatbetegség, szarvasmarhákat, birkákat és még nem tudom mit fertőz meg, de embert nem.
2014. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így van, teljesen más. Állatról emberre NEM terjed.

Ami nektek van, az nem körömfájásos, nyugi.

2014. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is nemrég esett át rajta, bár nála elég lightosan alakultak a tünetek a többi gyerekhez képest. Most járvány van nálunk a városban. Azt tudom, hogy a tünetek megjelenése előtt már fertőz, akár már egy héttel korábban is. De azt nem tudom, hogy utána még meddig. Én amikor már nem voltak tünetei, kiütései vittem az oviba. Az orvos azt mondta, hogy kb egy hét.


Amúgy a körömfájásos betegség az teljesen más, az az állatoknál van. Ezt kéz-száj-láb betegségnek hívják.


A fiamnak amúgy csak a a szájában volt néhány hólyag, a szája körül semmi, a fenekén volt néhány kiütés, meg az egyik tenyerén 1 db pötty, és az első éjszaka nem tudott aludni, félóránként felébredt és sírt, és hőemelkedése volt. De hamar kiheverte.

2014. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!