Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lassan egy hete nem kakilt a...

Lassan egy hete nem kakilt a lányomnak hogy tudok segíteni?

Figyelt kérdés
Múlt pénteken kakilt utoljára, vasárnap óta kap laevolacot és gasztroenterológus által kiírt székletlazítót, kell neki kakilni, mert látszik, mégis visszatarja. Nem tudok rá semmivel sem hatni. Félek, hogy kórház lesz belőle. Valaki járt már így? 4 éves. (manapság többször si előfordul ez, de nem ilyen sokáig)Légyszi ne írjatok olyat, hogy lekvár meg mittomén, sajnos semmi ilyen nem használ.
2014. nov. 5. 21:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ha ő tartja vissza, vagyis szándékosan nem akar kakilni, akkor pszichológus.

Hát, sokmindent nem tudok írni neked, ha semmi sem hat, esetleg hashajtó, hogy ne tudja visszatartani, mert súlyos probléma lehet belőle. Nem fáj a hasa? Nem görcsöl? Nehogy bélcsavarodása legyen, ez óriási fájdalommal jár. Bár, nem is értem, hogy nincs neki, ha rendesen eszik és nem akar kakilni már 1 hete.

2014. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
fenyegesd orvossal, hátha megijed
2014. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Adj neki glicerines kúpot.
2014. nov. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
patikaba vegyel ricinus olajat es itass vele.na az meghozza a hatasat.nem jo hogy mar 1 hete nem kakilt
2014. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
amiket írtatok semmi nem vált be. fenyegettem mnetővel, orvossal, ma pld vittem a cipőjét, hogy vegye fel, mert megyünk a kórházba és én nem maradok ott vele, mert holnap nekem dolgozni kell menni, erre simán felvette a cipőt és indult volna. a ricinus olaj nem használt, semmilye székletlazító sem.
2014. nov. 5. 22:34
 6/19 anonim ***** válasza:
akkor tényleg vidd kórházba
2014. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is így jártunk a három évesemnel. Képes volt 7-8 napig nem kakilni.


Holnap vidd el beöntésre. Ez nem fájdalmas, de kellemetlen, megalázó beavatkozás, hátha "észhez téríti" a lányodat, hogy muszáj kakilni, mert megint ez lesz. Mi kétszer mentünk beöntésre. Csak arra vigyázz, hogy ne hétvégén, ügyeleti időben menjetek, mert lecsesznek érte, hogy a beöntés nem az ügyelet dolga.



Ha ez nem történik meg, nem segít " észhez térni", adj neki 10 csepp guttalaxot, ez tuti hatásos. Lányomnál kellett majdnem egy nap, mire hatott, de akkor minden kijött. Én ekkor kértem segítséget a gyerekorvostól. A gyerekorvos utasítására minden nap kellett adni neki 5-6 cseppet, hogy kitisztuljon a bélrendszer, ezt max. egy hétig adhattam, mert nagy a hozzászólás veszélye. És elég nagy hascsikarással járt, de legalább kijött minden.


Mi ezután tértünk át az olivaolajra. minden reggel-este adj egy evőkanál extra szűz olivaolajat, ez kellően meglazítja a székletet.

Szerencsérea lányom ha nem is szívesen, de elfogadja az olajat, megérti, hogy vagy ez, vagy a kúp... Amióta ezt eszi, semmi gond.


A laevolac Nála csak akkor hatott, ha reggel, éhgyomorra adtam neki 15-20 ml-t, majd délben megint Ennyit. Estére azért volt eredmény, de egész nap hatalmasakat pukizott tőle, ami egy közösségben ( oviban) kellemetlen.


A dokink szerint hetente váltogatni kell a hashajtókat, mert hozzászokik, és egyre nagyobb mennyiség kell, és egyre nagyobb mennyiség nem fog használni már.


Probiotikumról ne feledkezz meg!


Sok sikert!

2014. nov. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

ő még nem kakil a wc-be, csak a bugyiba, az ikertestvére már lassan fél éve wc-be kakil, nála is nehezen ment, de beígértem neki fűt-fát, így 2 hónap alatt rászokott a wcbe kakilásra, jó, kapott is érte 3 elég nagy játékot, de megérte szerintem.

A lányomat nem tudom rávenni se a wc-be kakilásra se, hogy kakiljon, már annak is örülök, ha bugyiba megy. Álma egy hintaló, együtt ki is néztük, de aztán közölte, hogy neki az sem kell, csak hagyjam mr békén. Teljesen el vagyok keseredve:-(

2014. nov. 5. 22:38
 9/19 anonim ***** válasza:
* hozzászólás veszélye= hozzászokás veszélye.
2014. nov. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

olivaolajat már kapott, nem használt az sem

a glicerines végbélkúpot a fiamnak adtam, de attól nem kakilt, így nagy bizodalmam nincs benne ( bár, mikot én használtam ilyen kúpot, akkor 1 perc múlva rohannom kellett, szóval nem értem)

2014. nov. 5. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!