Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fonalféreg lehet a nyelven?

Fonalféreg lehet a nyelven?

Figyelt kérdés

2 éves lányom nyelvén vettem ma észre, kb 2 cm hosszú, 'S' alakú fehér csík. Van még kettő, de azok kb fél centisek.

Van egy macskánk, kb 3 hónapja, tőle elkaphatott ilyet?


Vagy lehet más is, nem fonalféreg?


Enni tud, és egyáltalán nem fájlalja a nyelvét.


2014. nov. 7. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem evett valami olyat? Esetleg cérna nem lehetett? Szerintem mutasd meg dokinak
2014. nov. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a férgességnek jellemző tünete a viszkető popsiluk és a viszkető orr. ha ezek vannak, akkor lehet férges.

szerintem a nyelven nem nagyon bukkan elő a parazita.

a nyelven lehetnek barázdák, amikben megülhet a lepedék...


a macska ha be van oltva féreghajtóval akkor nem lehet a macska férges, így akkor ti sem.


ha aggódsz, akkor gyerekorvoshoz fordulj, székletmintából meg tudják állapítani. (nem halálos betegség a férgesség, főként a cérnagiliszta ártalmatlan többnyire, csak annyit csinál,hogy megeszi az ember által elfogyasztott ételt. még féreghajtó nélkül is kihal a szervezetből kb.2 hét alatt, ha a higiéniás szabályokat betartja az ember)

2014. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

kapott a macska féreghajtót. Nem tudom, mi lehet.

Most halványabbnak is tűnt, de ha hétfőig meg lesz, akkor megmutatom orvosnak.


Köszi!

2014. nov. 7. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!