Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek ha babám 1-töl 3...

Szerintetek ha babám 1-töl 3 éves koráig Ausztriában fog bölcsibe járni és itthon magyarul fogunk vele beszélni, akkor két nyelven fog majd beszélni, vagy ez mitöl függ?

Figyelt kérdés
2014. szept. 13. 08:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen, de ha 3 éves korától már nem lesz német nyelvű környezetben, elfelejti felnőve.


Arra kell nagyon figyelni, hogy a gyerek a nyelveket személyekhez kapcsolja.

Ezért nem szabad váltogatni.


Tehát ha ti magyarul beszéltek vele, akkor ne keverjétek meg azzal, hogy németül is szóltok hozzá, még akkor se, ha épp ott van olyan ember is a környezetben, aki csak németül tud, és ezért "illendőségből" németül szóltok hozzá.

A gyerek könnyen vált nyelvek között, mert tudja kihez hogy kell beszélnie. (de ösztönösen, nem tudatosan eleinte)

Legalábbis én ezt tapasztaltam.

2014. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam kinnt jar oviba egy eve. Nem hajlando magyarul beszelni azota.
2014. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Kedves válaszló !Akkor az mit jelent hány évesen kezdte el az osztrák ovit?mikor kisebb volt nem hallotta a német nyelvet?
2014. szept. 13. 10:32
 4/23 anonim ***** válasza:
Szia! 4 eves volt mikor kikoltoztunk,elotte nem beszeltem vele nemetul. Azota en hiaba beszelek vele magyarul tovabbra is,nem hajlando magyarul valaszolni.Sokat elfelejtett magyarul,akcentus is elofordul mar.De ezzel nem vagyunk egyedul,a szomszedunk ugyanigy van,csak ott szlovak az anyanyelv.
2014. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2-es voltam
2014. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Fogja beszélni, de nem feltétlenül helyesen. Hibákkal, mint minden kisgyerek az anyanyelvét. Ha nem tudod javítani, nem fogja helyesen megtanulni. Illetve, ha később nem hallja, tényleg el fogja felejteni.

A mi bölcsinkben van egy orosz kisfiú, aki nem tudott előtte semmit, 2 hónappal később már érti, amit mondanak neki. Valószínűleg beszélni is meg fog tanulni nemsokára.


Ha két nyelven beszélnek hozzá, akkor ő is kettőt fog megtanulni. A fiamhoz én magyarul beszélek, a férjem németül, érti mind a kettőt, beszélni is fogja.

2014. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
ja parasztul meg tanul majd , németül NEM ! ha csak a nyelv miatt jönne ide , akkor egy nyelv tanár többet ér , es ott németül tanulna meg , 1 eves gyereknek nem Bölcsi es nyelv tanulás kell , hanem az anya , aki mesél neki es meg tanítja a dolgokat .
2014. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
kedves Utolsó!Nem hallottál még olyanról hogy anyukának 1 éves korban vissza kell menni dolgozni mert különben nem tud enni venni???Örülök hogy te egy olyan világban élsz ahol ezt nem ismerik.....egyébként csak 2 napot megy egy héten vagy szerinted az is rossz?egyébként azt hallottam hogy a bölcsis gyerekek sokkal jobban szocializálódnak mert társaságban is vannak, persze nagy részben az anyukájukkal!!
2014. szept. 15. 20:39
 9/23 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az ilyenekre, nem lesz a bolcsitol semmi baja. Ha szivesen megy es jol erzi magat, hasznos. Az en fiam is elvezi, delelott jatszik a tobbiekkel, en reszidoben dolgozom, ebed utan megyek erte. Nem hiszem,hogy barmi hatranya lenne belole. Sokat tanul a nagyobbaktol, van gyerektarsasaga, ami itthon nincs.

Az viszont teny, hogy ott meg nem fogja rendesen megtanulni a nyelvet. Erteni fogja, meg elgugyog valamilyen szinten.

2014. szept. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszi kedves utolsó!és ha oviba is Ausztriában jár?akkor sem fogja beszélni a nyelvet?
2014. szept. 16. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!