Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisgyereknél streptococcus...

Kisgyereknél streptococcus fertőzés? Hogyan zajlik, meddig tart? Mire kell jobban figyelni?

Figyelt kérdés
A doki mondta, hogy csütörtökön kontroll, mert ennek lehetnek szövődményei is. Aztán felvette a telefont, így nem tudtam már többet kérdezni.
2014. nov. 11. 08:24
 1/2 anonim ***** válasza:
A lányomnak volt újszülött korban, tőlem kapta el szülésnél. Két napos korában csináltak vérvételt, elég magas volt a CRP érték, naponta kétszer kapott antibiotikumot, 5 napos korától pedig naponta nézték a CRP-t, hogy visszaállt-e már normál értékre, addig bent kellett maradnunk a kórházban. Szerencsére két nappal később haza tudtunk menni. Utána 5 nappal volt még egy kontroll, ahol mindent rendben találtak, más teendő nem volt vele. Egyéb jele a fertőzésnek nem mutatkozott rajta.
2014. nov. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhességem alatt volt streptococcus fertőzésem. A 18. hét környékén durván nagy mennyiségű habos folyás miatt vett kenetet a dokim, nagy telepű streptococcus lett az eredmény, kaptam antibiotikumot. Szülés előtt ismét vett kenetet, szintén jelen volt streptococcus, ismét kaptam antibiotikumot, mert már kinyílt a méhszájam is. Szüléskor infúzióban kaptam, szülés után pedig a kislányom füléből, orrából és szemzugából mintát vettek, sajnos a füléből vett mintából streptococcus tenyészett ki. Mivel nekem elég hamar kinyílt a méhszájam, valószínű, hogy felszállt a fertőzés, és/vagy a hüvelyi szülésnél fertőződhetett meg. Neki sajnos a fertőzés - legalábbis az orvosok erre vezették vissza - szervi problémákat is okozott, így elég hosszú ideig kapott antibiotikumot, azonban szerencsére sikerült kikezelni őt és nem lett maradandó nyoma. Kivéve azt, hogy közel két éves koráig minden apró kicsi kis szellő vagy kisebb nátha is azonnal a fülére húzódott, elég sokat jártunk ügyeletekre brutális fülgyulladások miatt, de ezt úgymond már kinőtte.


A streptococcus egyébként a hüvelyflóra része, terhesség során akkor van gond, ha nagyon elszaporodik és tüneteket okoz, valamint ha felszáll a fertőzés nyitott méhszájnál. Erre jó esetben adnak antibiotikumot. Bár meglepő módon nem minden orvos ad gyógyszert, sokan elégnek tartják, ha szülésnél kap a szülő nő infúziót.


Valóban lehetnek szövődményei, ha nyílik a méhszáj és felszáll a fertőzés, okozhat koraszülést, szervi problémákat, mint mondjuk a lányomnál. De nem törvényszerű, hogy aki streptohordozó, annak a gyermeke is elkapja automatikusan. Sok baba nem kapja el. Azonban tény, hogy oda kell figyelni. Én úgy veszem észre, hogy az orvosod odafigyel erre, hiszen ő maga javasolja a kontrollt, hogy elkerülje a szövődményt.

2014. nov. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!