Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kéz-láb-száj betegségünk van,...

Kéz-láb-száj betegségünk van, találkozott már valaki vele?

Figyelt kérdés
Kb egy hete kis lázzal, rossz közérzettel vittem orvoshoz a 15 hónapos kisfiamat. Egy kis aftát is észrevettünk a torkában. Az orvos felhívta a figyelmünket, hogy ez lehet ilyen kéz-láb-száj betegség is, mert járvány van. Azt mondta, hogy pár nap alatt kiderül. Egész héten kezelgettük az aftát a szájában, néhány nagyon apró kiütés jelent meg a karjain, de sehol máshol, ill. tegnap megjelent egy másik afta is a szájában. Mikor pénteken beszéltem az orvossal teljesen láztalan volt, jól evett. Létezik, hogy ez a betegség ilyen lassú lefolyású. Ma reggelre újabb(most már) hólyag a tenyerében. Azt olvastam a neten 7 nap alatt meggyógyulnak a gyerekek, nálunk pedig egyre rosszabb a helyzet.
2014. nov. 15. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerősöm gyerekének volt nemrég. Épp tegnap mesélte, hogy sokat fogyott a gyerek, mert nem hogy enni nem tudott, de még a nyálát sem tudta lenyelni, folyamatosan folyt ki a szájából. Náluk 4 nap volt nagyon durva, utána könnyebb lett. A patikában vett valami fájdalomcsillapító cseppet, azt csepegtette a gyerek szájába.
2014. nov. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mi a fene ***** válasza:
Minden rossz után jó jön. Be van lobbanva, majd ezután gyógyul. Légy türelmes.
2014. nov. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemnek 4 napja afták vannak a szájában csak pépeset eszik, apró kiütések voltak a lábfején meg a tenyerén ami néha viszketett de a legtöbb elmúlt és nem lett eddig hólyagos.Láza nem volt eddig. Nálunk is csak találgat a doki, hogy talán ez lehet.
2014. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk most zajlott le, pont ez a betegség a 1,5 évesemen. Rokonok "hozták ajándékba".. Nálunk 2 napig magas láz, utána jöttek a kiütések, torkában is, végig az egész testén, majd legvégül a végtagokra ment, tenyerére, talpára a hólyagok. 2 napig nem evett, csak a tejitalt fogadta el. Amit mi szedtünk rá: Fenistil csepp, Ca, Isoprinosine, fehér rázókeverék a pöttyökre kenve. Látványos a javulás napról napra. Még kicsit pöttyös,de már eszik és jó a kedve is.

Most én kezdek beteg lenni, jó alapos torokfájás, magas láz, izomfájdalmak.....azt hiszem nálam gyorsabb a lefolyás, pöttyök nem is jelentkeztek.

2014. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!