Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vinnétek holnap reggel oviba...

Vinnétek holnap reggel oviba a kiscsoportos gyereketeket, ha sárga az orrváladéka (elég sűrűn kell fújnia), meg néha köhög is?

Figyelt kérdés

A kedve az betyár jó... Már lefáradtam. :D


Amúgy múlt héten is köhögött, meg folyt az orra, bár akkor átlátszó volt.

Azért kérdezem, mert a főnökömnek felvázoltam ezt a helyzetet és nem engedett el szabira, és most nem tudom megoldani a felügyeletét.


2014. nov. 16. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Te is tudod: nem. El kell vinni dokihoz. Kérd meg anyukádat, hogy vigye el.
2014. nov. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem is fájna most akkor emiatt a fejem, ha már nyugdíjas lenne....
2014. nov. 16. 09:18
 3/13 anonim ***** válasza:
7%

Akkor apuka vigyázzon rá.

Egyébként nem kell szabi ha a gyerek beteg, kiírnak táppénzre.

2014. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

A gyerekednek bakteriális fertőzése van! Egyértelműen ez egy olyan helyzet, ahol is antibiotikumot fog kapni (remélhetőleg) és ha elviszed oviba, akkor szépen körbefertőzi a többi gyereket, akik egészségesek!

Elhiszem, hogy piszok nehéz megoldani a táppénzt, ha az embernek gyereke van, de azt is elhiheted, hogy a másik szülőnek sem lesz könnyebb, akinek a gyereke majd a tiéd miatt lesz beteg!

Egyértelműen vidd orvoshoz és menj táppénzre, vagy valaki a családból legyen vele otthon.

2014. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk ilyennel nem ír ki a doki és még antibiotikumot sem ad. Nálunk minden gyereket visznek akinek ilyen baja van
2014. nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Sárgás-zöldes váladék már bakteriális felülfertőzésre utal, nem szabad közösségbe vinni a fertőző gyereket.

Mondjuk vírusos betegséggel sem.

2014. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 5-ös!

Elég baj, ha ez így van.

Sajnos nálunk is rendszeresen voltak ilyen helyzetek, nálunk az ÁNTSZ-hez tett bejelentetés oldotta meg a helyzetet. Ugyanis nálunk szeptemberben több gyerek került kórházba ilyen-olyan fertőzés-gyulladás következtében, csak mert az ilyen szülők rendszeresen vitték a beteg gyereküket az oviba, az óvónők meg "tehetetlenek" voltak. Most már szépen javul a helyzet, ugyanis végre az óvónők is a sarkukra álltak és a gyerekorvos is jobban figyel az ÁNTSZ miatt.

2014. nov. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem vinném oviba. A gyerekedet orvoshoz kell vinni és nem oviba, ahol a többi gyereket is megfertőzi.
2014. nov. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne vidd. Tudom nehéz megoldani, nekem sincs segítségem. Anyukám nem szívesen vállalja ha beteg a kisfiam, meg is értem, és én sem szívesen adom oda neki betegen, főleg, hogy 20 km van köztünk. Szóval nem megoldható hogy csak munkaidő alatt vigyáz rá. Így marad a táppénz. Én is gondolkodom a holnapi napon. Kisfiam köhög, folyik az orra de még vizes, de sűrűn fújja. De ha már színes neki, hiába nincs láza, én már elszoktam vinni orvoshoz.
2014. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9.-es vagyok. Ha helybe lenne(ahol mi is lakunk) akkor vigyázna rá, és én is rábíznám, mert ugye szinte azonnal ott tudnék lenni ha valami gond lenne.
2014. nov. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!