Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi van olyan esetben, ha a...

Mi van olyan esetben, ha a gyermekem (leány) az elmúlt 6,5 évben semmilyen gyerekkori betegségen nem esett át?

Figyelt kérdés

Nem a takonykórra gondolok és ilyesmikre, hanem a kifejezetten olyan betegségekre, amiket "illik" átmennie egy gyereknek.

pl. bárányhimlő, skarlát, rózsahimlő, stb.


Bárányhimlő ellen megkapta anno az oltóanyagot, de attól még átkellet volna esnie rajta.


Okozhat ez majd a későbbiekben gondot, ha most (még) nem esik át rajtuk?


2014. nov. 17. 14:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Rózsahimlőre természetesen megkapta anno az MMR oltást. Elméletileg védett tőle, de ismerős körben pár hónapja kapta el egy másik kislány, aki ugyanúgy be volt oltva ellene 1,5 évesen.
2014. nov. 17. 14:36
 2/5 anonim ***** válasza:

az oltás ellenére elkapják, annyival másabb, hogy könnyebben leküzdi a szervezet, amúgy minden oltásnak úgy tudom pár év csak a hatása


majd később elkapja

2014. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én itt vagyok 31 évesen és nem estem gyerekkoromban semmilyen "csakatértis át kell rajta esni betegségeken". De most mit tehet az ember? Direktbe nem fogod tudni elkapatni a gyerekkel, ha ő esetleg nem fogékony rá.

Van ilyen, nem hiszem, hogy ezen nagyon kell amúgy aggódni.

Amúgy 40 éves bátyám sem esett át semmin (vagyis ő volt mumszos), most már 2 gyereke van, akiktől szintén nem kapott el semmit, pedig ők voltak ilyen-olyan betegek.

Szerintem ez valami genetika lehet, hogy nem mindenki fogékony ezekre a betegségre.

2014. nov. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdésed, irod,bárányhimlő ellen be van oltva,miért kellett volna akkor átesnie rajta?! Nem törvényszerű,hogy attól még el kellett volna kapnia! Lehet,hogy nem volt a közelében bárányhimlős,akitől elkaphatta volna,az is lehet hogy volt,de ha nincs beoltva se kapja el biztosan, ha meg megkapta a 2 oltást,akkor 90%-ban teljesen védett ellene,nem is kapja el. Rózsahimlő már szinte nincs is "forgalomban" ,már mindenki oltott ellene. A skarlátot meg többször is el lehet kapni, az ellen nincs oltás. Tehát a te szemszögedből nincs is olyan "gyermekbetegség", ami szóba jöhet! És már nem a kőkorban élünk,hogy illik átesni a gyermekbetegségeken! Ez egy régi elavult szemlélet! Régen nem volt oltás ezek ellen. Ma már van,amivel te is éltél,beolttatad a gyereked. Ő már védett,olyan,mintha átesett volna rajta. Sőt, a bhimlő elleni oltás védettsége egyre erősödik,minnél többször találkozik himlőssel,igy folyamatos védettsége lesz. Ehhez nem kell,hogy tünetei legyenek.
2014. nov. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja,még annyi, én semmilyen gyermekbetegséget nem kaptam el anno, mégis itt vagyok 34 évesen.
2014. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!