Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ilyen nagyobbodott nyirokcsomó...

Ilyen nagyobbodott nyirokcsomóval mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak a nyaka egyik oldalán van egy nagyobbodott nyirokcsomója, most kb diónyi. Régen ottvan, kitapintható volt, csak nem látható. Kb 2-3 hónap alatt nőtt ekkorára. Mandulái nincsenek, 6 éves most. A gyerekorvos először nem mondott szinte semmit, aztán voltunk már laborban nov. 4. Azt mondta nincs jelentős eltérés, majd jön az uh, erre jan. 9-re kaptunk időpontot, de szerinte nem vészes. Kedden megint bevittük, mert nőtt, és alatta van 4-5 új. Na erre már megijedt, jövő keddre van időpontunk Szeged gyereklinika hematológiára. Addig antibiotikum, hogy kizárjuk a gyulladást, aminek nagyon nyoma nem volt, csak nyáron volt egyszer torokgyulladása, láza, előtte komolyabb betegség évekig semmi. Most második napja esszük az antibiotikumot, de az alsó csomók érezhetően nőttek. Teljesen kész vagyok. Nem étvágytalan, max ugyanolyan válogatós, mint eddig. Nem fogyott. Nem fáradt. Egy véreredménye van, ami kissé eltérő, de a gyerekorvos arra is legyint, szerinte az nem jelentős. Jó és lelkiismeretes, tapasztalt doki. Macska karmolászta a nyáron, a kiscicát a nyakába szerette tenni, időbe telt mire leszokattuk. Tapasztalatok?

2014. nov. 20. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Majd a vizsgálatok után kiderül.


De! Nekem volt ilyen gyerekkoromban, sokáig a mandulám volt állandó gyulladásban és ez miatt még a nyirokcsomók is kidagadtak a nyakamból. Évekig volt ilyen. Amire emlékszem, hogy a háziorvos, amikr jött a szomszéd nénihez, mindig leellenőrzött és azt mondta anyának, jódozott sót használjon.

Kivették a mandulámat 14 éves koromban, de a nyirokcsomóim még utána is nagyok voltak. Nem tudom mikro ment vissza, viszont egyszer egy szúnyog a nyakamnál csípett meg és óriásira visszaduzzadt az egyik. Most teljesen normálisak, jó ideje már nem volt gond velük. 32 vagyok.


Remélem, hogy nálatok sem lesz gond a háttérben, csak valami allergiás reakció max.!


Írj majd, ha többet tudsz azért.

2014. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kisfiam 1,5 éves, 3 hónapja bőrbetegségei vannak, valami vírus miatt (elvileg most a nyolcadik orvos teljesen mást diagnosztizált, mint az előzők, a HeimPálosok, akik NEM HALLGATJÁK VÉGIG AZ EMBERT, és nem esik le nekik a tantusz, csak ekcéma-ekcéma-ekcéma meg a hüjjje krémjüket írják fel, na mind1) szóval a babámnak óriási a nyaki és a tarkóján lévő nyirokcsomó, és ezt minden doki meg is vizsgálta, és azt mondták, ez a gyerekeknél normális.

vírusnál elég gyakori az mondják.

nálunk is csak a pöttyök és a néhai viszketés van csak.


ez a nyirokcsomó ilyen, minket megnyugtattak mindenhol, mindegyik orvos.

2014. nov. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Nálunk is volt szúnyogcsípés, épp ott, ahol most a többi nyirokcsomó is dagad, de nem gondoltam volna, hogy ettől is lehet ilyen. Ez most volt vasárnap reggelre. Hátha.
2014. nov. 21. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
most nem tudok neked válaszolni részletesen de egy cipőben járunk én is totál kivagyok.15 honapos a fiam 4 nyirokcsomonk van kint és nálunk is egy szunyoggaol kezdödött de az orvosok szerint nem létezik ilyen egy honnap telt el most láttom h.javul de még vár ránk egy kontroll labor.mondjuk nekünk nem nönek.szurkolok.
2014. nov. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3. napi antibiotikum: a nagy nyirokcsomó mintha kisebb lenne, a kisebbek nőttek. ??? A gyerek egyre virgoncabb, alig bírok vele, majd kicsattan, én meg bedilizek közben, hogy most mi van. 3. válaszoló, nektek végülis mit mondtak az orvosok? Hematológián voltatok?
2014. nov. 21. 20:02
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha valaki még ráakad erre a kérdésre egyszer: mononukleózis volt, augusztus elején, ennek maradványa lett a nagyobbodott nyirokcsomó. Levették, szövettan, karácsony után eredmény, de a véreredményre azt mondták, hogy szinte biztos, hogy nincs semmi baj. Huhhhhhhhhhhhh!!
2014. dec. 21. 19:38
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

1. válaszoló vagyok,


Nagyon jó, hogy írtál! Örülök, hogy jó hírt kaptatok.

2014. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!