Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 4 szál cigitől milyen...

Napi 4 szál cigitől milyen következményekre számíthatunk?

Figyelt kérdés
Próbáltam letenni nem megy,nem sikerül.15 hetes
2014. márc. 20. 07:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Hú, hát terhesen én tuti letenném, lehet, hogy nem lesz normális az a gyerek, vagy súlyos szervi károsodásokkal indul neki az életnek. Te biztos, hogy ezt akarod? 4 szál nem olyan sok, arról még le is lehet szokni 0-ra. S akkor nem károsítasz vele senkit (lsd. passzív dohányzás), de még magadat és a magzatodat sem.
2014. márc. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Semmire.
2014. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Na most jön majd aki zudit rád hideget meleget...anyósom is dohányzott terhesen...de én akkor sem tenném ha kemény lancdohanyos lennék. .nem azért mert más mit mond, hanem mert olyan iszonyú lelkifurdalasom lenne.semmilyen módon nem tudod letenni?? Legalabb ezekre a hónapokra?
2014. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Komoly következményei is lehetnek. A nikotin ugyanúgy mérgezi a babát, mint téged, és a füst miatt a tüdőd oxigénfelvevő képessége is rosszabb. Így nem elég, hogy a véredből folyamatosan méreg szívódik fel a baba szöveteibe is, még az oxigén is kevesebb a vérben.


Koraszülést, különböző fejlődési rendellenességeket is okozhatsz vele könnyedén. Persze, ez nem biztos - de egészen biztosan a gyereked egészségével akarsz orosz rulettet játszani?...

2014. márc. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Azt pontosan nem lehet megmondani, de te is tudod, hogy nagyon nem jó. Gondolj bele, hogy odabenn a benned növekvő kis élet kapja azt a füstöt rendesen. Szerintem te sem éreznéd magad komfortosan, ha szűk helyen élnél és kapnád a füstöt úgy, hogy nincs szellőzés. Ebbe próbálj belegondolni. Amúgy szerintem olvastál a kérdésről. Tudod mik lehetnek a következmények. Kis súllyal született baba, nem fejlődik úgy, hamarabb elhal a placenta, koraszülés, későbbi asztma és egyebek. Persze nem tudom, hogy napi 4 szálnál is ez van-e, de, hogy nem jó, abban biztos lehetsz. Volt egy cigis ismerősöm, nagyon kis súlyú babája született és a későbbiekben nem lett egy észkombájn a gyerek, de azt nem tudom, hogy a cigitől-e.


Anyum is elszívott pár szálat terhesen, tehát engem úgy hordott ki és úgy születtem. 3,5 kg voltam 55 cm, semmi bajom nem lett és agykapacitásommal sem lett különösebb probléma. ennek ellenére nem tudom megérteni anyámat, hogy dohányozhatott terhesen mindegy hány szálat szívott el egy nap...

Én nem tettem volna, pedig volt idő, hogy dohányoztam, szóval tudom miről van szó, csak én évekkel a terhességem előtt letettem. (Nem azon címszóval, hogy majd egyszer szülök, csak volt egy mandulaműtétem, ami rásegített arra, hogy nem kell nekem a cigi.) sokkal jobb az életem cigi nélkül.

2014. márc. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de nem próbáltad eléggé. Igenis ártassz a saját babádnak vele. Borítékolhatsz koraszülést, nagyon kicsi súlyt a babánál és előfordulhat tüdő fejlődési rendellenesség is.

Megérné Neked még mindig a 4 szál cigi, ha tudnád hogy így születne meg a babád?

Elvileg nem a gyerekünk az akiért bármit megteszünk?

2014. márc. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, hogy nem megy nem sikerül... 15 év után raktam le egyik napról a másikra. Azt a 4 szálat nehogy ne bírd már ki. Unokatesóm végig pöfékelte kb ennyivel. Hát mit mondjak, viselkedészavaros , pszichológusoz hordják, allergiás, 2 évesen olyan emésztési problémái voltak, hogy majdnem műteni kellett aranyérrel. Enni nem igazán evett meg csak ami a fogára való volt, persze ez nevelés is... Erre mind rá lehet fogni, hogy cigi nélkül is lett volna, de add meg neki az esélyt ha már teherbe estél. Itt kezdődik anyának lenni...lemondásokkal jár...
2014. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
A szakirodalom részletesen beszámol a következményekről, olvass utána bárhol a neten. Rossz hatással van a magzatra ez tény, esélyes a kis súly és a koraszülés veszélye. Próbáld letenni.
2014. márc. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én dohányoztam , de amint megtudtam hogy terhes vagyok, onnantól már egy szál cigit sem szívtam el. 6 hónapos volt a fiam, mikor már nem szopott, visszaszoktam. Most ismét várandós vagyok, de ugyan úgy letettem a cigit. A lelkiismeretem nem hagyna, ha cigiznék. Erős akarat kell ész ennyi. Te vagy most a felelős érte, meg kell tenni mindent az ő egészségért, és ez a szülő számára sokszor lemondással jár!!!!!!!! A Te döntésed
2014. márc. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2014. márc. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!