Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vissza vigyem az orvoshoz...

Vissza vigyem az orvoshoz vagy ne?

Figyelt kérdés
Már egy hete meg van fázva kislányom múlthéten írta ki a doki az augmentint és a spiropent,de még mindig nem gyógyult meg teljesen.folyik az orra (átlátszó az orrváladék) és köhög hallani hogy szakadozik neki felfele.lázas egyáltalán nem volt.Már azon gondolkodom hogy lehet nem is kellett volna az antibiotikum?nem tudom eldönteni vissza vigyem az orvoshoz vagy ne?ma már nem kaphatja a gyógyszereket.8 hónapos kislányom.

2014. dec. 8. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
én soha nem adok antibiotikumot a gyerekeimnek amíg nem lázasak.. sajnos sok orvos felírja nem is értem miért (mi orvosunk szerencsére csak tényleg akkor írja fel amikor már muszáj) én visszavinném méghozzá azért, mert kezd felszakadozni és most már olyan köhögéscsillapító kell ami hurutos köhögésre és nem száraz köhögésre való (hozzáteszem ehhez is, hogy a mi orvosunk csak 3 napig szedeti a száraz köhögésre a gyógyszert utána vált hogy kitisztuljon)
2014. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen egy vírus 7-10 napig is simán eltart, szóval én még várnék pár napot a helyedben.
2014. dec. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10 hónapos kisfiamnak kb 9 napig volt hőemelkedése. Orvos természetesen látta, de nem kapott rá antibiotikumot, csak köptetőt. Tegnap már teljesen láztalan volt. Idő kell, amíg felköhögik, megtisztul a légútjuk. Szerintem, ha nem romlik az állapota, akkor nem kell visszavinned az orvoshoz.
2014. dec. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De nem fog vissza esni hogy nem kapja a gyógyszereket?mert csak 7 napig szabad adni.
2014. dec. 8. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Párásíts, csepegtess eukaliptuszt, sok folyadékot itass vele.

Nem rendelt vissza a doki?

2014. dec. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta ha nem javul vigyem vissza pénteken (múlthét)de javult így nem vittem vissza.de mind1 mert volt a védőnő és ő is mondta hogy ne vigyem vissza mert rengetek beteg szokott lenni.adom még neki ma a gyógyszereket aztán remélem rendbe jön mert még néha köhög de sokat javult.
2014. dec. 10. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs láza, és nem influenzás, akkor nem kell antibiotikum, mert amikor majd kellene, nem fog hatni. Egy hét alatt nem lehet teljesen kigyógyulni ezekből a felső légúti meghűlésekből, és az, hogy szakadozik fel a váladék, az jó jel, az már azt jelenti, hogy gyógyul. Inhaláltassad, ha hajlandó a törülköző alatt ülni a gőzölgő kamillateás lavór, tál fölött vagy negyed órát.
2014. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!