Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez valóban lehet csak a...

Ez valóban lehet csak a fogzástól vagy vigyem őt tovább valami magán orvoshoz?

Figyelt kérdés

Másfél éves lányomnak 3 hete van savanyú szagú, nem vizes, de hasmenésesnek mondható széklete. Napi 3-4-nél nem több, de az evés után azonnal jön ki belőle, illetve ivás után is.

Este és éjjel pedig puffad a hasa, zuborog, sír is, nyűglődik is miatta.

Elvittem másfél hét után dokihoz, addig próbáltuk a diétáztatást, Smectát, Normaflore-t, még a széntablettát is, patikus ajánlására. Van, hogy pár napra jobb lett ici-picit, de megszűnni nem szűnt.

Orvos azt mondta, nézze anyuka, egyszerre jön két szemfoga, meg vagy két rágó, ez ettől van és kész.

Viszont, tegnap pl. a tejjel készült borsófőzelék után durvult be nagyon, s kicsi korában is csak a laktózcsökkentett, tejfehérje hidraulizált tápszert bírta a hasa, a többitől ugyan így puffadt, zubogott. (hasmenés nem volt). A joghurtot, sajtot, túrórudit bírta, de tejet, tápot nem kap egyáltalán 1 éves kora óta, ezek miatt.

Nem tudom, hogy nem e a szervezete sokallt be, s volna valami ételallergiája, és nem csupán a fogáról van szó.

Azt sem tudom, hogy hová induljak vele, lehet magán is, a dokinkra ebben nem számíthatok, ő amúgy idős már.

Köszi szépen!


2014. ápr. 7. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Gasztroenterológus. Lehet, hogy tényleg tejcukor érzékeny.


Debrecenben tudok dokit, máshol nem. Esetleg nézd meg az endomedix honlapját, ott vannak magánrendelések, szerintem hálózatban működik.


Vagy kérj beutalót állami rendelésre.

2014. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is fogzásra hivatkozott a doki. Szinte ugyan ezek voltak a problémáink de később tetőzve azzal, hogy már kis is pattogzott a bőre. Ekkor már ideges is voltam, azt hittem valamit rosszul csinálok ezért inkább váltottam orvost normálisra aki teljes kivizsgálás után mondta, hogy tejérzékeny a kisfiam. Lehet ma jól viseli a tejes dolgot de lehet, hogy holnap nem! Attól fájhat a pocija szegénykémnek!

Ekkor kizártunk minden tejes dolgot az étrendjéből majd később mindig jobb lett. Mára már szerencsére kinőtte és semmi gond nincs! Ehet ihat rendesen tejtermékeket! De nem játék az allergia (ha az van neki) pláne pici korukban.

Szerintem mindenféleképpen a kislányod érdekében vidd el normális orvoshoz!


Remélhetőleg és kívánom is, hogy minden rendben legyen!

2014. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2-es. Köszönöm a válaszod, nagyon megnyugtattál.

Hány éves korára nőtte ki?

Esetleg valami honlapot a táplálásához nem tudsz véletlenül mutatni? (csak ha pont eszedbe jut egy)


Köszi a választ!


És az 1-esnek is köszi természetesen

2014. ápr. 7. 12:21
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:


kb. 3-4 éves korára nőtte ki úgy, hogy nyugodtan adtunk neki tejtermékeket, természetesen óvatosan.

De tényleg nem akarok neked hülyeségeket írni hiszen minden baba más ezért feltétlenül orvosi vizsgálat szükséges. (én nem vagyok orvos) csak a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani.


Sajnos nem volt tejem így nem tudtam szoptatni. Speciális tápszert kapott mert a rendeset legyen az olcsó vagy drága márkás mint visszajött.


Babaételeket nem vettem. Otthonra beszereztem egy olcsó turmixot és azon nyomtam a főtt zöldségeket, gyümölcspépet stb.. később a főzelékekhez nem használtam abszolút lisztet hanem főtt krumplival sűrítettem be neki. Egészségesebb is és jobban is lakik tőle. Bármilyen főzeléket vagy krém levest lehetséges főtt krumplival sűríteni. Levesbe mondjuk több répa és zöldség is mehet majd azt is le lehet turmixolni. Édesség nálunk a gyümölcs volt. Étcsokoládés azért nem adtam neki, mert az megfogja a székletét és szorulást okoz piciknél. Én így csináltam és fogom is a második babáknak is.


De persze még egyszer írom neked, hogy mindenféleképpen orvosi vizsgálat szükséges, hogy okosabb legyél. Mondjuk egy allergia tesztre beutaló sem lenne hátrány.


Minden jót kívánok és remélem rendbe jön a picurka, majd ne felejtsd el megírni a fejleményeket.

2014. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!