Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Spiropent! Másnál is ez van?!

Spiropent! Másnál is ez van?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítsetek légyszi! Szitu röviden:tegnap a bölcsiben hőemelkedéssel kelt, érte mentem, irány az orvos. Bronch.-t állapitott meg. Kaptunk Sumetrolimot, meg Spiropent. Hallottam már ennek "áldásos"hatásáról. Este nem is adtam neki, csak ma reggel, meg 11 körül.(3*5ml-t irtak fel)Na, de a déli alvás....katasztrófa. Jár keze-lába, sírt, zokog, h álmos, de nem tud aludni. Mindent kipróbáltam. Másnál is ez van/volt? Végül 3 óra küzdés után most aludt el. Holnap reggel visszaviszem a dokihoz, de addig nem is adok neki. Ez normális dolog, h ennyire megzavarja. Bucira bömbölte a szemét, attól persze megint csak köhögött. És most sem nyugodt az alvása, nyöszörög, rázkódik.

2014. dec. 9. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is használjuk, nálunk soha nem okozott gondot, viszont az általad leírtnál sokkal kevesebbet szokott javasolni a doktornőnk. A másfél éves napi 2x1 ml-t kap, a 3 éves 1x3 ml-t, durvább esetben 1x3 ml-t reggel, és ebéd utáni alvás előtt plusz 1 ml. A 4,5 évesem kap 1x5 ml-t reggel.
2014. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt szokta kapni,de nála sem okoz gondot.A háziorvos nála 2X5 ml szokott javasolni.
2014. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen hatása, nekünk is volt, ezért a háziorvos a 3x5 ml adagot átváltoztatta 2x7,5 ml-re. Az elsőt reggel a második adagot pedig délután kellett adni, hogy az esti alvást ne zavarja be, tehát alvásidő előtt 1-2 órával nem jó ezt beadni.
2014. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, ilyeneket olvastam én is, ezért adtam neki 11kor, hogy a déli alvást ne zavarja. Ennek ellenére 1/2 1-től, 1/2 4 ig kinlódtunk. De csak negyedórát aldut, és a köhögéstől felkelt. % körül visszaviszem ma a dokihoz.
2014. dec. 9. 16:08
 5/11 A kérdező kommentje:
5 körül
2014. dec. 9. 16:08
 6/11 anonim ***** válasza:
A 3 évesemnek 2x3ml-t írt fel. Nem zavarja be.
2014. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos lányomnak 2 x 5 ml-t írt fel a doki. én nem hallottam a hatásairól így meg is kapta estére. 6 hetes kora óta fixen alszik éjszaka még a fogzás sem zavarta meg soha. Hát most is elaludt rendesen majd fél 11-kor felébredt és mint aki bedrogozott szaladgált sikoltozott. Egyébként rossz kedve nem volt nem sírt, de mintha nem is az én lányom lett volna. Hajnal háromkor aludt vissza, de akkor is úgy hogy magamhoz öleltem, hogy ne szaladgáljon tovább, 3 percig sírt menni akart aztán elaludt. Nagyon ijesztő volt. Soha többet nem adok neki ilyet. De akkor látom nem csak mi jártunk így... :(
2014. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy van a kicsi?
2014. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Megirnad h mit mondott az orvos? Az en kisfiam sem volt meg soha ilyen mint miota ezt a gyogyszert kapja. Koszi!
2014. dec. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos túl vagyunk most már mindenen! Kedden eset visszavittem, lefújták a spiropent, napközben köptető, éjjelre sinecod cseppet javasolt a doki. Mondanom sem kell kedd estére még rosszabbul volt, zihált, aszmajellegű köhögése volt. Szerda reggel irány megint a doki. Minden gyógyszert leállitott, vért vett tőle, amiból megállapitotta, h gyulladás nincs a szervezetében, egy jóképű virus munkálkodik. Kaptunk dokinénitől ilyet kölcsönbe: [link]

N, ebben ventolin van, és bármikor használhattuk, ha olyan csúnyán vette a levegőt. Ez volt szerdán, és pénteken teljesen kicserélt,jó kedvű, jó állapotú gyereket vittünk vissza kontrollra. Ja, és két éjszakára medrol kúpot kaptunk. A múlt hetet már végigjárta bölcsibe. A baráti körben is hasonló tüneteket okozott a spiropen, remélem többé nem kell használnunk.

2014. dec. 23. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!