Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 10 hónapos lányomnak mit...

10 hónapos lányomnak mit adhatnék a köhögésére?

Figyelt kérdés

[Stodal kilőve, mert pár hónapja vörös lett tőle az egész teste]


Hányt is alkalmanként hétfő óta, de ennek nem tulajdonított sokat a gy.orvosunk. Pénteken felírt B6 vitamint, hogyha hányna, akkor adjam neki közvetlen hányás után.

Csütörtök délutántól szinte folyamatosan hányt este 11-ig.

Ügyeleten is voltunk aznap este, de ott se foglalkoztak vele. Mondván, ha kiszáradna a gyerek, akkor nem itt lennénk, hanem a Madarász utcai kórházban infúzión.. ennyivel el is intézték. Emiatt is mentem pénteken a gy.orvosunkhoz.


Emellett hétfő óta kapja a Fenistill cseppet 3×10 cseppet.

Köhög is és egyre csúnyábban. Hallom, ahogy szakadozni próbál neki, de sokszor olyan mintha épp megfulladna tőle és nem egyszer volt, hogy egy erősebb, irritálóbb köhögés után hányt egy kisebb mennyiséget.


Van itthon ambroxol-teva és sinupret csepp.

Éjszaka szerencsére nem köhög, de nappalra valami kellene neki.


2014. dec. 13. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Köpetőt nem tudok most fejből,ami két éves kor előtt adható, viszont a Sinecodot éjszakára szerintem kipróbálhatjátok. Igaz, hogy az van írva,hogy két éves kor előtt, csak orvosi javaslatra, de a fiam kaptak egy évesen is. A lényeg,hogy azt csak éjszakára, mert a lefojtja, és így bír aludni!
2014. dec. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hagyma tea.Vagy félbe vágsz egy fej vöröshagymát ki veszed a közepét és teszel bele cukrot az ki szívja a hagyma levét és édes lesz ha sokideig áll akkor szirup lesz belőle.Mézes fokhagyma vagy akár a sima méz.De azt csak akkor ha már evett mézet.Nekem sógornőm mondta,hogy adhatok neki ha nem allergiás semmire csak azért adtam neki mert családsegítőbe főnök.De semmi baj nem lett belőle.
2014. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az van itthon, mert a nagyobbik lányom már elég régóta kapja, ha köhög (éjszakára).

Csak a gy.orvos nem javasolta a kicsinek, amikor rákérdeztem.


Most az ambroxol-teva-nál olvastam, hogy 2,5 ml-t lehet adni neki napi 2×. Abból kapott most egy adagot, így délutánra.

Csak ha esetleg estére is elkezdődne a köhögés (eddig szerencsére éjszaka nem köhögött), akkor lehet hogy adok neki Sinecodot.

2014. dec. 13. 17:11
 4/7 A kérdező kommentje:

A mézet nem merem még megpróbálni, mert ugyan nem egy allergiás a család, de a nagyobbik lányom 14 hónaposan kapott elsőnek és elkezdett feldagadni a szája.

Most már 3,5 éves és azóta evett mézet, szerencsére többször nem fordult elő.

De a picinél még nem merem :/

2014. dec. 13. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:

kakukkfű tea

köhögés csillapító és hurutoldó hatása van

lassan itasd félóránként 2 korty

vagy

gyenge gyümi tea bele pici cukor és fiziológiás só

fontos a só pótlás és a cukor is mint energia

a folyadék ha ki is jön akkor is valamennyi felszívódik


hányás ellen a deadelon kúp hatásos még - de ez asszem vényköteles

2014. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a kakukkfüvet írnám, vagy forrázatban, de az ételébe is tehetsz, ha húst kap pl. bolognait.


A fiam náthás és emiatt köhögős volt két hete, én eukaliptusz illóolajat csepegtettem a fűtőtestre és kakukkfüvet kapott + a páráját a forró főzetnek legyezgettem a kis orra alá. Gőzölögtetni még nem mertem, csak 8 hónapos múlt.

Nem lett másnapra gyógyult, de nem is lett neki rosszabb, meggyógyult gyógyszertári izék nélkül is.

2014. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kakukkfűtea, hársfatea. Mézet még én sem adnék. A Sinecodról megoszlanak a vélemények, az én orvosom például kifejezetten nem javasolta hurutos köhögés esetén, még éjszakára sem. Nálunk két éves kor alatt Ambroxolt kapott a gyerek, az orvosunk (tüdőgyógyász is volt) azt mondta, csak ezt lehet 2 éves kor alatt. A leírásban benne is van az adagolása. És Sinupretet is lehet adni.
2014. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!