Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves lányomnak tüdőgyulladás...

3 éves lányomnak tüdőgyulladása van. Zinnatot kapot meg Spirupent. Hogy adjátok ti be Zinnatot?

Figyelt kérdés
Első adagot kihányta.... Most alszik gondoltam utánna ráprobálok. Amugy mindegy hogy melyiket adom neki előbb? Ja és probiotikumot is kell adni a Zinnat mellé? Azt is kétszer?
2014. dec. 18. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se egyszerre add be a két gyógyszert. Bár a hatóanyagok nem ütik egymást, azért a gyomornak sok lehet. Probiotikumot pedig igen adni kell típusától függően, de mindenképpen teljen el az antibiotikum és a probiotikum bevétele között. A Következő antibiotikumot evés után add és egyből itass rá folyadékot. Hogyha így is kihányja akkor holnap írass fel másik készítményt. A probiotikumon rajta van az adagolás.
2014. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azért hányja ki, mert borzasztó íze van. Az én kislányom is állandóan öklendezett tőle. Szörnyű volt. Összekevertem egy jó nagy adag mézzel és odakészítettünk egy nagy pohár vizet, amit rögtön meg tudott inni a bevétel után. A Spiropnettel szerencsére nem volt probléma. Igen, probiotikumot kell szedni. Hogy hányszor, az attól függ milyet adsz neki. Normaflore-t 2X, Prokidet 1X kell adni.
2014. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Prokidem van akkor abbol csak egyszer. Hát nem tudom mi lesz ezzel a Zinnattal. Még egyszer megpróbálom....
2014. dec. 18. 14:51
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én 3évesem novemberben kapott Zinnatot.Ebben az esetben kapott üdítőt.Úgy vette be hogy előtte ivott egy kis Fantát v. colát gyorsan lezúdítottuk a gyógyszert majd megitta a pohárból a maradék üdítőt.Így lement.Próbáljon enni előtte, ne éhgyomorra add.Jobbulást kívánok!
2014. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Törd össze, öntsd egy stampós/feles-es pohárba.

Tegyél rá egy kiskanàl vizet, egy kiskanál szörpőt, keverd el, s szíved fel nurofenes fecskendővel, majd nyomd a szájába

2014. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim mindig kihányták a Zinnatot. Ha a következő adag is kijön, én kérnék más antibiotikumot. Egyébként az antibiotikum, és a Spiropent bevétele között 2 órát célszerű tartani. Nekünk így mondta a gyerekorvos. A Prokid-nél is úgy emlékszem 2 óra különbséget javasolnak. Azt hiszem azt csak egyszer kell. Én azt ebédnél adtam, az antibiotikumot pedig reggel, és este.
2014. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak csak fecskendőből lehet beadni antibiotikumot, semmi rábeszélés, jó példa nem használ, pedig van egy Tesó, aki gond nélkül bevesz bármit. Hiába cseréltek antibiot, az összeset kiöklendezi, az undor miatt. Sokszor már akkor hányni szokott, amikor még a szájába se kerül... Szóval nem mellékhatás, hanem az ellenkezés és az undor :( Nincs más megoldás, mint hogy éhgyomorra adom neki, úgy, hogy előtte 1-1-5 órával inni se kap, különben kihányja azt is. Doki se tudott jobbat javasolni, volt, hogy injekcióra kényszerült, mert nem tudta bevenni egyiket se (1,5 éves volt), de az meg nem állapot, csak még erősebb gyógyszert tudtak adni. Szóval próbál mindig olyant irni a dokink, amit egy nap 1x kell bevenni és kis mennyiséget belőle. Káosz. Remélem, egyszer jobb lesz. Hiába ajánlok utána innivalót, csokit, bármit.

Persze utána egyből eszik, hogy ne az üres gyomrában álljon a gyógyszer.

2014. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: lassan 3,5 éves és még mindig ez van.

Mandulaműtétje volt, ott ugyanúgy visszahányta a gyógyszert, a nővér se tudott jobb megoldást.

2014. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Miota egyszer Zinnatot irt fel a doki, a gyerek alig hajlando bevenni a gyogyszereket.

Annyira pocsek ize van, az enyem is hanyt tole, irattam fel masikat.

2014. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát kb.egy órás könyörgés után beadtam neki a Zinnatot. Egy pici ment mellé. Nem hányt. Ittattam vele őszilét. Már előre félek a reggeltt
2014. dec. 18. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!