Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kislanyom 7 honapos, es...

A kislanyom 7 honapos, es tegnap ejjel lazas volt 38,6. Nem kohog, nem nathas, adtam neki egy kis nurofent es lement a laza/mitol ez?

Figyelt kérdés
De nem aludtunk egesz ejszaka! nem hagyta aludni a laz! Amugy jo kedvu volt, nevetett! Ma reggel megint elojott a laza 38,4! szerintetek mitol lehet? Lehet a foga? Ilyenkor kell orvoshoz menni?
2014. dec. 21. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a foga! Ilyen magas lázat csak és kizárólag fogzás nem okoz. Persze azt sem lehet kizárni, hogy az is közrejátszik.

Inkább beszedett egy vírust.

A lázat pedig valamilyen gyulladás okozza. Akár a torka, akár a füle.

Én elvinném a helyedben orvoshoz. Mert a láz nem játék! Lehet egy szimpla vírusos fertőzés és csak tünetenyhítő gyógyszert kap, de az a biztos, ha orvos megvizsgálja, mert lehet akár komolyabb is, ami ha nem is most, de 1-2 nap múlva esetleg jelentkezne és jobb az elején elkapni. Szerintem.

2014. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen lehet a fogzástól az én lányom is lázas volt.Orvoshoz mindenképp vidd el mert más baj is lehet.
2014. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, azt hittem a foga miatt lázas, bár mindenhol azt olvastam, hogy fogzás nem okoz lázat. Elég magas láza volt a fiamnak, még az ügyeletet is kihívtam, nem volt semmi megfázásos tünet, csak a láz, és az ínye be volt dagadva. Aztán három nap után kiderült, a három napos láz betegség volt:(
2014. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso,milyen betegseg volt?
2014. dec. 21. 18:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan nem az utolsó vagyok, de a fiam is átesett ezen a betegségen. 3 napos láz a neve. Egy vírus okozza. 3 napig tartó lázzal jár, ami 3 nap után megszűnik és a 3 nap után apró kiütések jelenhetnek meg a gyerkőc testén, de nem feltétlenül jelennek meg a pöttyök. És társulhatnak akár mellé megfázásos tünetek is.
2014. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan is volt, hogy egy napig volt nagyon magas láza,(39,5) aztán semmi. Ez délelőtt volt,levittem a lázát,úgyhogy nem rohantam ügyeletre, délután rendelt a doki. Mire odaértünk már teljesen jól volt. Ott azt mondták,ha bármilyen baci bejut a szervezetébe, akár egy gyomorfertőzés is tud gyors lefolyású lázas állapotot előidézni,dolgozik az immunrendszere. Ilyenkor két esetben kell orvoshoz fordulni ha a lázon kívül nincs más tünete,egyik ha nagyon magas a láza -39 már annak számít, illetve ha a 38 körüli láz 3 napon belül nem múlik el. De a védőnővel legalább telefonon jó ha konzultál az ember,hogy mi a helyzet és mit javasol,esetleg van-e most valami vírus ami ezt okozza.

Egyébként mikor a kislányomnak egyszerre jött 4 szemfoga, ő is nagyon megszenvedte, a korábbiakat nem, úgyhogy a fogzás is tud lázat és hasmenést is okozni.

A 3 napos lázat nekem is szokták emlegetni,azzal még nem találkoztam,de elvileg majdnem minden gyerek átesik rajta.

2014. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!