Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 4-5 éves gyerkőcödnek ha volt...

4-5 éves gyerkőcödnek ha volt orrmandula műtétje adnál kis biztatást?

Figyelt kérdés

majdnem 5 éves kislányomnak ma derült ki hogy ki kell venni az orrmanduláját mert nagyon nagy neki,2 hét múlva esedékes

hát én már leblokkoltam..előtte próbálok erős lenne de sírnék legszívesebben.

azt mondta a doki hogy altatásban hamar lemegy és másnap már jöhetünk is haza rutinnak számít....



2014. dec. 29. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg sokkal félelmetesebb előre, mint ami történni fog. Ha te pánikolsz előre, az nem jó. A gyereknek se.

Reggel 7-re mentünk be a kórházba, másnap 9-kor itthon voltunk. A fiam 3,5 éves volt, reggel 9-kor műtötték, délután ő hívta végig telefonon az apját meg a nagyszüleit élménybeszámolót tartva. És leginkább a szőke doktornénire és a csokiautomatára emlékszik belőle. Ha nagy az orrmandulája, akkor meg mindenképp jobb, ha kiveszik, mert a hallását, esetleg a tiszta beszédét is veszélyeztetheti. Nálunk is ez volt a gond.

Hol fogják műteni?

2014. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom három és fél éves volt.

Megbeszéltük, hogy felveszik, hazajövünk, és másnap reggel éhgyomorra visszamegyünk. Aztán az ügyeletes orvos közölte, hogy mégis maradnia kell. Én kint bőgtem, ő bent játszott, és örült, hogy maradhat Bencével éjszakára...

Műtét után felébredt, ivott, mondták, hogy ha nem lesz gond, este jöhet. Ott visított, hogy de ő még maradni akar társasozni... hát maradhatott. :)

Na, kb ennyire viselte meg.

2014. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

debreceni kenézy kórházban!

mindenképp javasolt sajna a műtét,mert állandóan be volt dugulva az orra volt hogy 2 üveg orrcsepp is elment pár nap alatt

persze én próbálok jópofáskodni de azért nagyon rossz..

2014. dec. 29. 20:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tudom közhely, de nyugodj meg! kisfiam négy éves volt mikor kivették neki. Mi hétfőn mentünk be, másnap műtötték reggel és harmadik nap jöttünk haza. De úgy,mintha mi sem történt volna.... A gyermek előtt ne sírj, ne mutasd,hogy félsz. Én is nagyon féltem,de nem olyan vészes,mint gondoljuk előre. Tényleg rutin!!! Aznap kicsit kellemetlen,de gyorsan felépül és utána sokkal jobb!!!!!!!!!!!!!!!! NYUGIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!
2014. dec. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak nyáron vették ki mindkét manduláját, 5 éves volt. Én is meg voltam ilyedve egészen addig, amíg be nem mentünk a kórházba. Ott láttuk, hogy akiknek előző nap volt műtétjük hogy vannak. Tényleg sokkal ijesztőbb és félelmetesebb nekünk, anyáknak belegondolni, hogy altatásos műtétje lesz a gyermekünknek, mint nekik átélni! :) A fiamnak a műtét után közvetlenül nehéz volt, hogy nem ihatott, mikor nagyon szomjas volt, aztán meg nem tudott, mert nagyon fájt. Na, az orrmandulával még ilyen gond sincs, azok a gyerkőcök, akiknek csak az orrmandulát vették ki, szinte semmi bajuk nem volt. Mi 2 éjszakát voltunk bent, de az én kisfiam is éppen a múlt héten emlegette, hogy milyen jó volt a kórházban, mikor megyünk megint... :) Szóval nyugi, nem lesz semmi baj! A legkellemetlenebb része a műtét utáni ébredés, de orrmandulánál az sem nagyon fájdalmas. Így utólag viszont igen viccesnek találtuk, mikor a gyerekek megkapták az altatás előtti bódítót, mindegyik kifordult önmagából!
2014. dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi gégészünk reggel betette a branült, és két műtét közt mindig hozott egy kis fiz sót bele, hogy lássa a gyerek, nem kell félni... aztán egyszer csak mást kapott, alva vitték...

ébredés előtt meg belokálozta a műtét helyét, hogy ébredés után egy ideig még ne érezzen fájdalmat.

2014. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

nekünk is majd 15 én reggel kell menni 7 körül a cumójával.

nem tudom pontosan mikor műtik,..

viszont ő olyan kis hirtelen lobbanékony hisztis kis csaj..

szerintem hárman kell hogy lefogják majd az altatáshoz.

tud ám túlozni..mint minden gyerek

2014. dec. 29. 20:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerezd be a Képzeld, kórházban voltam c. könyvet :)
2014. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják lefogni az altatáshoz. A fiam kapott egy szirupot, ami lassan elbódította, közben még LÜK játékot rakosgatott, mutatta a doktornőnek. Közvetlen a műtét előtt szúrtak csak vénát, amikor már nem volt magánál. Másnap reggel vették csak ki, nem akarta kiszedni. (1. vagyok)
2014. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak 5 évesen vették ki. Ahogy előttem írták, hamar megvan. A műtét utáni fél, egy óra húzós, amikor megy el az altató hatása, de utána, mintha semmi nem történt volna. Voltak a szobában fiatal felnőtt lányok, akiket műtöttek, na őket 100X jobban megviselte az egész.
2014. dec. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!