Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás...

Bárányhimlő elleni oltás ellenére bárányhimlős a gyerekem! Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Ma helyettes doki volt, aki ellenzi az oltást. Holnap megyünk a saját dokihoz, hogy lássa, hiába az oltás, elkapta a bárányhimlőt. Oké, hogy enyhe, nem olyan hólyagos, nem lázas, de akkor is elkapta. Holott mivel ő már a 2 adagos oltást kapta, így nem szabadott volna. Járt már így valaki??
2014. dec. 30. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
En eddig ugy tudtam, h elkaphatja akkor is, csak enyhebb lesz a lefolyasa. Pont ezert nem oltattam be, tavaly szepen at is esett rajta, minden szovodmeny nelkul.
2014. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, most lesz a gyereked 100%-ban védett. Én egyik gyerekemnek sem adattam be, mégse kapta el még egyik sem, pedig már jó lenne. Nem vagyok oltásellenes, a bárányhimlő kivételével mindennel be vannak oltva, ez ellen nem, de mégse kapták meg sajnos. Nem szeretném, hogy felnőtt korukra kapják el.

Az oltás nem véd 100%-ban, csak enyhébb lefolyású lehet, szövődmény ritkábban alakul ki. Úgy mint a rotánál. Ez az oltás is csak egy jó biznisz.

2014. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta több orvos is, hogy ennél a 2 adagosnál már nem szabadna elkapnia egyáltalán.

A mai doki pedig azt mondta, hogy mivel ez nem ugyanaz a bárányhimlő (az oltás miatt), mint amit egy oltás nélküli gyerek elkaphat, így nem lesz védett ugyanúgy, csak amennyire az oltás védi.

2014. dec. 30. 21:15
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztosan himlő ? Pár hete én is himlőre gyanakodtam, de nem az volt, hanem kéz, láb, és szájbetegség.
2014. dec. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ovinkban is ugyanúgy elkapták az oltott gyerekek mint a nem oltottak. Általában enyhébb volt a lefolyása, de nem mindegyik esetben.
2014. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is egyszer egy helyettes orvos állapította meg a bárányhimlőt, azután a saját gyerekorvosunk pedig a kéz-láb- és szájbetegséget...
2015. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2 különböző orvos látta, másodszor a saját. Ő is azt mondta, hogy himlő. Az ő praxisában ilyen még nem fordult elő. A másik doki is csak egy gyerekkel találkozott, aki elkapta az oltás ellenére.
2015. jan. 1. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én beoltattam a második és harmadik gyerkőcünket is, a negyedik februárban kapja az elsőt. A többieknek is megvan mind a két oltása, nem lettek bárányhimlősek. Nekem azt mondta a doki, hogy ugyanúgy elkaphatja de kisebb eséllyel, a lefolyása enyhébb lesz és szövődménymentes. Az első gyerekünknél még nem létezett ez az oltás és olyan súlyos volt, hogy kórházba került, ahogy régen én is. Ezért döntöttünk úgy, hogy a többit már beoltatjuk.
2015. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából tény, hogy enyhe. Nem volt lázas, igazán csak a felsőtestén pöttyös, és kedd reggel jöttek ki rajta, ma meg már csak pörkös neki. Nem volt hólyagos, és csak fél napig vakarta.

Csak nekünk több különböző doki is azt mondta, hogy nem kaphatja el.

2015. jan. 2. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!