Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kisfiam 2 hónapja...

2 éves kisfiam 2 hónapja köhög. Valakivel hasonló történt már? Ha igen, valami megoldási javaslat?

Figyelt kérdés
Október eleje óta járunk bölcsibe, tudom a közösségbe kerülés betegeskedéssel jár, de arról nem volt szó, hogy meg sem fog gyógyulni! Már 7-szer voltunk orvosnál (körzeti, gyerekorvos, ügyelet, fül-orr-gégészet) és 12 féle gyógyszert szedtünk, köztük antibiotikumot is, de semmi nem használ. A tüdeje állítólag tiszta, a mandulája kicsit megnagyobbodott. Most már csak vitamint kapunk, immunerősítés céljából. Sószobába járunk, hidegpárásítónk van.
2015. jan. 14. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet érdemes lenne elvinned egy gyermek pulmonológiára. Esetleg lehet allergia is.
2015. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amióta három gyerekem van, minden télen a két kisebb két hónapig köhög. Az idei szezonban november elején kezdték, és múlt héten múlt el. A háziorvosunk (gyerekpulmonológus is) azt mondta, ilyen kicsi korban még nem olyan erős a tüdő, nehezebben köhögik fel, amit kell, ezért húzódik el. Az utolsó egy-másfél hónapban már semmi más tünet nem volt, csak a köhögés. Csak köptetőt kaptak, mikor elfogyott egy doboz/üveg, akkor kaptak másfélét. Próbáld ki esetleg a Stodalt, az kombinált hatású, oldja is a letapadt váladékot, és csillapítja is a köhögést.
2015. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Allergiára azért nem gondolnék, mert 2 hónappal ezelőtt lázzal indult a köhögés, igaz csak 1 napig tartott. Elvileg allergia nem okoz lázat, nem? A stodalt próbáltuk 4 napig, de nem javult tőle. :(
2015. jan. 14. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szárazon köhög akkor csillapítani kell pl Sinecóddal , nekünk volt ilyen 6,5 èves mi mindig ezzel küszködünk antibiotikum után pár nappal megint ujra kezdődik kaptunk allergiagyógyszert is szintèn egy darabig ok aztån megint a köhögès már nagyon untam orvoshoz nem vittem vissza elegem lett ès adtam neki 4 napig köptetőt meg sópipáztattam ès slåss csodát rendbe jött !!
2015. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Stodalt nem elég 4 napig adni és semmi veszélye nincs, mert egy homeopátiás szer. Miért csak ilyen rövid ideig adtad neki???
2015. jan. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért mert azt írta a papírja, hogy 3 nap után már várható javulás. Megint visszamegyünk a dokihoz, aztán utána lehet megint megpróbálom.
2015. jan. 19. 11:54
 7/7 anonim válasza:
én allergiára gyanakodnék, vidd el orvoshoz.
2015. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!