Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha egy kisgyereknek tényleg...

Ha egy kisgyereknek tényleg muszáj viszonylag gyakran antibiotikumot szednie, mivel tudom csökkenteni a káros hatásait?

Figyelt kérdés
A mi dokink nem antibio mániás, a másik gyereknek talán még sosem írt. De a kislányom asztmás, immunhiányos - sajnos kéthavonta antibiotikum kúrára van ítélve: volt már tüdőgyulladása (kórház lett a vége), fülgyulladás, most tüszős mandulára kapja. Meg nálunk mindig ott lóg a levegőben az asztmás roham lehetősége is... Szóval azt hiszem, esetében elkerülhetetlen most pár évig az antibiotikumozás. Mindig adok neki Normaflore-t ilyenkor, mást mit tehenék? Annyi mindent mondanak, írnak, hogy ez milyen káros, tönkreteszi az emésztését, lerombolja az immunrendszerét - már úgy érzem, amikor kiváltom a gyógyszert, hogy mérgezem a gyerekemet :(

2015. jan. 31. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam, másfélév után homeopátiás gyerekdokihoz vittem. akkor volt azt hiszem 5 éves. Legközelebb 6. osztályban volt beteg.

Ez valóban ördögi kör. Azt tudod, mi okozza az asztmát? Allergiás eredetű vagy egyéb?

2015. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én vettem antibiotikumos kúra után olyan tápszert a babának, amiben van pre- és probiotikum is


(de ettől nem lett erősebb az immunja..de legalább a bélflórákat helyreteszi)

2015. jan. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos a sok antibiotikum szedése több problémát is okoz.Az egyik, hogy hozzászokik a szervezet és egyre erősebbet kell adni és amikor tényleg szükség lenne rá, akkor meg nem hat már.A másik lényeges hatása, hogy a hasznos bélbaktériumokat kiöli, így legyengíti az immunrendszert és ezáltal könnyebben elkaphat megint valamit.Ezért is fontos az antibiotikus kezelés mellé a bélflóra helyreállítása minőségi probiotikumokkal és a bélbacik szaporodását segítő prebiotikumokkal.Persze ebből is nagy csíraszámú és többféle hasznos bélbacit tartalmazót érdemes választani.A gyógyszerek kiváltására érdemes természetes antibiotikumokat fogyasztani, amik még a hasznos bélflórát sem ölik ki, mint pl a propolisz (de nem az alkoholos változata), a fokhagyma.Az immunrendszerének erősítésében is sokat segíthetnek a gyógynövények.Az egyik ismerősöm kislánya is elég súlyos asztmás volt, de ezekkel a megoldásokkal ma már alig van problémája.Jelenleg első osztályos.Jobbulást a kislányodnak!
2015. febr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha probiotikumot adsz akkor ne a normafloret mert abban csak egyféle probiotikum van. Ezt egy gyógyszerész ismerősöm mondta.

Inkább laktiv babyt vegyél.

Mi is hasonló cipöben járunk. A kicsi beteg szinte folyton. Másfél-kéthavonta tuti kap antibiotikumot. De másképp fulladásig jutunk egy egyszerű náthával is :(

2015. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!