Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikumot szedett valaki...

Antibiotikumot szedett valaki terhesség alatt? Mennyire káros az?

Figyelt kérdés

Be van gyulladva a fog ínyem, fülem is szerintem, ill az is fáj, és lehet holnap antibiotikumot kellene elkezdenem szedni, eddig is azt mondták, de én nem akartam, gondoltam majd állom a fájdalmat, a gyulladás pedig majd elmúlik... de nem. igencsak fáj ez.

Tehát antibiotikum és hamarabb gyógyulás, vagy szenvedés ami nem jó a babának sem, de legalább nincs antibiotikum.???


2009. júl. 26. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
A gyulladás a szervezetben végképp nem tesz jót a babának!!! Kezd el az antibiotikumot, olyat fognak felírni, amit terhesen is lehet szedni (pl augmentin). Szerintem. M.
2009. júl. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én penicilin alapú antibiotikumot szedtem, s bevallom, nekem is voltak kétségeim. De a doki mondta, hogy ezek nem jutnak el a babóhoz, vagyis nem olyan károsak rá nézve, mint maga a gyulladás. Szóval inkább gyógyszer, mint gyulladás és szenvedés. Mihamarabbi jobbulást Nektek.

29 hetes km

2009. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én is szedtem antibiotikumot mikor 26 hetes voltam, az elso harom honap veszélyes lehet, de kessob mar nem, a doki pedig olyan antibiotikumot irt fel amit kismamak is szehetnek, ugy hogy ne aggodj, hogy kell szedned az sokkal tobb galibat okozhat a babádnak, ha nem fogod szedni, mert gyulladas van a veredben.
2009. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia

A gyulladást kezelni kell!!!

Engem a kórházba félidősen tömtek antibiotikummal de teljesen egészséges babám lett

2009. júl. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor holnap elkezdem! 31 hetes vagyok most ha számít
2009. júl. 26. 14:44
 6/10 anonim ***** válasza:

Augmentin?

Ez van a tájékozatótba írva....

"Ne szedje az Augmentint

- A készítmény hatóanyagaival, penicilinekkel és egyes antibiotikumokkal (pl. cefalosporinok) szembeni túlérzékenység esetén.

Penicillin nevû antibiotikummal szembeni túlérzékenység esetén nem kaphat Augmentin-kezelést.

Ha túlérzékenységi reakció elõfordul, az Augmentin terápiát azonnal be kell fejezni, és más terápiára célszerû átállni.

A súlyos túlérzékenységi reakció azonnali sürgõsségi beavatkozást igényel.

Mielõtt elkezdi szedni az Augmentint, tájékoztassa kezelõorvosát, ha

- korábban volt túlérzékenységi reakciója más antibiotikum készítményre vagy egyéb gyógyszerre;

- terhes vagy szoptat."


Én most szeretnék babát és nagy "dilemmám" ez a kérdés. Sajnos erős izületi fájdalom és tenziós fejfájás miatt kellenek gyógyszerek.

Mivel beágyazódás utána már igenis számít hogy mit viszek be a szervezetembe, az a dilemma hogy viseljem a fájdalmat vagy szedhetek gyógyszert.

Kérdés az hogyha nekem fáj valami és nem vagyok jól abból ő mennyit érzékel..

2009. júl. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Augmentint lehet szedni én 26 hetesen vénásan kaptam a kórházba mert begyulladta a vesém, most 38 hetesen ismét szedem mert a hüvelykenetemben találtak baktériumot amit ha nem kezelnek szülésnél megfertőzi a babát. Beszéld meg az orvosoddal és nyugodtan szedheted,

Boldog babavárást,

38 hetes kismama:)

2009. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én soha nem voltam beteg, bezzeg terhesen!

Először tüdőgyulladsá aztán arcüreggyulladás, majd hörghurut. Mindez a 18. héttől a 22. hétig. Kétfajta antibiotikumot is kaptam és több más gyógyszert is. Mindegyike rajta volt, hogy kismamák is szedhetik. Én is félve vettem be, de nyilván nem adnák, ha nem lehetne és a gyulladás a szervezetben, ill. a betegség sokkal többet árthat!Amikor kórházban feküdtem ott is sok kismama kapott antibiotikumot a második és a harmadik trimeszterben.

2009. júl. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze, ha nem vagy penicilinérzékeny
2012. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!Én 10. hétben vagyok.Egyik este fürdésnél kitapintottam egy csomót,ami a hhüvelyemből kitülemkedik.Azonnal sürgősségire rohantam.Ott nem tudták pontosan mi is az ráadásul a húgycső nyíláshoz közel és valahol spontán nyíláson ürül a genny,így urológiára küldtek.Ott megkatétereztek és negatív lett.Semmit nem csináltak vele,kaptam antibiotikumot.Aktil DUO,viszont nem volt a gyógyszertárban így Curam DUO 1000mg-ot adtak.Az orvosom azt mondta szedjem,de én semmi jót nem olvasók az antibiotikumról,főleg az első 3 hónapban.Mit tegyek?

Előre is köszönöm!

2014. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!