Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett valaki antibiotikumot...

Szedett valaki antibiotikumot a terhesseg 24-25 heteben? Nem karos a babara? A doki irta fel,!

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz én a 19.héten szedtem antibiotikumot! És nem örültem neki.De erre a dokim azt mondta gondolta hogy nem örülök de ha nem szedem be akkor lehet a babának baja! beszedtem és 1 hét múlva jó is lett a bajom! Ne félj! :)

29 hetes km

2009. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is szedtem,sőt ma fogyott el.Féltem,de szükségem volt rá,mert a vizeletemben baktérum volt(ketonok).Ez pedig a babának nem tett volna jót.Egyébként nekem is a házi doki írta fel,mivel odaküldték a labor eredményemet.Bízom a dokiban,csak tudja mit szabad,mit nem.
2009. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja,ma vagyok 26 hetes
2009. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem ugyan nem kellett szednem, de a kórházi védőnő, akihez szoptatási tanfoylamra járok, azt mondta, hogy a gyógyszerekre többnyire azért van ráírva, hogy terhesek és szoptatós anyák nem szedhetik, mert nincs rá kutatás, hogy mit okoz. a gyógyszerek többsége nem káros. Viszont a szövődmények annál károsabbak lehetnek a babának.

Ha bizonytalan vagy abban, hogy nem káros-e, akkor kérdezd meg a védőnődet is, hogy arról a konkrét gyógyszerről mi a véleménye.

2009. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A doki, aki felírta a gyógyszert valószínű tudta, hogy babát vársz - így feltételezhetően olyan antibiotikum csoportot választott, ami terheseknek is adható.

Sokszor kikerülhetetlen az antibiotikum szedése a terhesség alatt, mert ha nem kezeli az adott betegséget, akkor szövődmények alakulhatnak ki, amik lehet hogy további problémákat okoznának.

2009. jún. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!