Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Érdemes beadatni a rota vírus...

Érdemes beadatni a rota vírus elleni védőoltást a csecsemőnek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnèm,ha elkapná,de fèlek,hogy az oltás többet árt,mint használ.
2015. febr. 3. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi orvosunk azt mondta nem érdemes, mert számtalan olyan hasmenéses vírus van amit elkaphat, és azok is éppen olyan veszélyesek mint a Rota. Ezt agyon reklámozzák, ennyi. Viszont az agyhártya gyulladás elleni oltást javasolta. (NEisvac) Mi nem adatuk be a Rotát.
2015. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha idoben vagytok, akkor en a be par en a helyedben beadatnam. Sajnos en anno lekestem rola, de nagyon bant... :(
2015. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam volna beadatni, rettenetesen bukott mindkét gyerekem, még evések után 2-3 órával is. Sokszor a következő evés előtt még az előző kaja jött fel, pedig nem volt nagy evő egyik sem. Nálunk pénzkidobás lett volna.
2015. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondták,ha van nagyobb testvér, aki hazahozhatja az oviból
2015. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azt is mondják, hogy nem minden tipusa ellen véd
2015. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
100%
Mi nem adattuk be. Igazából körülnéztem a környezetemben és arra jutottam, hogy nem kell. Mert többen is az oltás ellenére kórházban kötöttek ki. Pedig elvileg könnyebb lefolyásúnak kellett volna lennie a betegségnek... Most bölcsis a kicsim, ott is éppen most söpört végig egy rota járvány. 22-ből 19 kórházban volt, van aki még mindig (másfél hete), de az én kicsim letudta minimális hányással és egy napos hasmenéssel. A 19 gyerekből, aki kórházban volt/van, 13 kapta meg a rota oltást..... Én nem bántam meg, hogy nem adattuk, de persze sem rá, sem pedig le nem akarok senkit beszélni!
2015. febr. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A mi orvosunk, védőnőnk szerint nem érdemes. (eredetileg én sem akartam beadatni, de azért kikértem a véleményüket, mégiscsak több kisgyerekkel találkoztak az elmúlt 20 évben, mint én egész életemben)

Sok más vírust is benyelhetnek a gyerekek, ami ugyanolyan tünetekkel jár. A kórházi kezelés (ha szükséges) akkor az oltottaknak 3 nap, oltatlanoknak 4 (a védőnőnk szerint)

2015. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, az immunologus gyerekorvosunk is azt mondta, hogy ránk bízza, de szerinte sem az a legfontosabb választható oltás.
2015. febr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Mi nem jártunk össze más kisgyerekekkel,vagy bölcsisekkel,ovisokkal,akiktől esetleg elkaphatná,ezért nem adattuk be. Egyébként tudtommal csak 2 esetleg 3 éves koráig védi a gyereket. De ha ti jártok gyerekek közé,nagy a család stb,akiktől elkaphatja és anyagilag belefér,akkor adasd be, nem árt az oltás,ne aggódj! Ez egyébként se az a hagyományos oltás,hanem szájon át nyeli le,még csak nem is fáj.
2015. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, és elég sokan vissza is büfizték. Legalábbis a védőnő ezt mondta.
2015. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!