Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a külömbség a hányós-hasmen...

Mi a külömbség a hányós-hasmenéses vírus és az influenza között?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma többször hányt, hőemelkedése van, de fájlaja a lábát is. Az oviban ez a gyors lefolyású hasmenéses-hányásos vírus megy végig, gondolom mi azt nyertük meg, de így hogy láza is van, meg a lába is fáj, eszembe jutott, hogy akár influenza is lehet. Szerintetek?
2015. jan. 31. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Enyémek mindig lázasak voltak, amikor elkapták a hányós vírust.

A láztól fájhat a lába, ha influenza, ha nem.


Ha többször hányt, és csak hőemelkedése van és ez a lábfájás, én inkább a hányós vírusra gondolok, de hát nem vagyok orvos...

Influenzára jellemzőbb a hirtelen felszökő nagyon magas láz, és annyira nem jellemző rá a hányás.

2015. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát az én influenzásomnak hörgőgyulladása lett, köhögés, fulladás, láz, literszámyni orrfolyás játszott szerepet, nema bélrendszer ment tönkre, hanem a légutak.
2015. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most felhívtam másik két lebetegedett ovist, ott is volt láz. Uh, szerintem ez "csak" a hányós vírus. Mindenesetre ha rosszabbodik, elviszem az ügyeletre!
2015. jan. 31. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az influenzánál légúti megbetegedéses tünetek is vannak, tehát köhögés, orrfolyás, torokfájás, torokgyulladás, stb. Egy hányás-hasmenéses vírusnál nem fog a gyerek orra folyni vagy köhögni.

Ha nincsenek a kisfiadnak légúti megbetegedéses tünetei, akkor tutira nem influenzás, ha csak hány és megy a hasa, akkor hányásos-hasmenéses vírust kapott el.

Láz pedig bármilyen fertőzés esetén jelentkezhet.

2015. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!