Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit javasoltok torokfájásra?...

Mit javasoltok torokfájásra? 9 hónaposomnál kezdődik valai megfázás szerűség, még ott tartunk, hogy torka fáj, és nm fogad el csak tápszert és az sem megy felsírás szünetek nélkül.

Figyelt kérdés
2015. febr. 20. 12:29
 1/6 A kérdező kommentje:
egyelőre Nurofent kap3szor és Cetebét
2015. febr. 20. 12:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Nurofen szétszedi a gyomrát, a leírt panaszokra teljesen indokolatlanul kapja. Van láza, vagy miért adod neki?


Valószínűbb, hogy jön a foga, torokfájást kétlem, hogy tudnál diagnosztizálni ennyi idős gyereknél.


Mivel valószínűleg vírus, nem igazán tudsz mit tenni, majd idővel elmúlik. Ha belázasodik, akkor viszont gyerekorvos. Ha kell valami, ő fel fogja írni. A Nurofenről állj le, főleg ne napi háromszor, mert a gyomra is fájni fog (ha még nem fáj neki).

2015. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a torka fáj? Miért nem viszed orvoshoz? Ő még nagyon kicsi ahhoz, hogy orvosi utasítás nélkül gyógyszerezd.
2015. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

mert leagutóbb amikor lázzal és taknyozással elvittem azt ondta Nurofenezzem, köptetőtis írt, meg hörgőtágítót is


azt mondta ha 3 nap múlva nem javul akkor antibiotikumozni kell majd


javult, kutya baja nem volt

erre 1 hétre berekedt tegnap (ezt el is felejtettem írni a érdésbe) ma meg már tuti totkfájós, mert akárhányszor jött a foga(6 van) még soha nem volt attól étvágytalanság, meg ilyen, hogy a tápszer sem megy...


a Nurofen helyett mit javasoltok?


olvastam még a Sinupretről a neten meg úgy tűnik az felnőtteknek van, érdekes újságban meg gyereknek...megfázás megelőzésére gyenge immun esetén

2015. febr. 20. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
A sinupret inkább köptető és az orrban lévő váladék oldására alkalnas. Torokfájásra adhatsz cataflam cseppet is, 3x naponta annyi cseppet ahàny kg a kicsi. Vény nélkül tudsz venni. Mi csak láz esetén adjuk a nurofent vagy a panadol szirupot. Próbálj azért sok folyadékot itatni vele, esetleg kiskanállal add neki, hátha tetszik neki és elfogadja. :)
2015. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,h ekkora babának adható-e de az izlandi zuzmó torokszirupot nagyon szereti az enyém. Szerintem menj be a gyógyszertárba és kérdezd meg, mi adható egy ekkora babának, biztos van vmilyen vény nélküli szirup, ami jól esne neki. (Nekünk felnőtteknek is jól esik a méz ilyen esetben, csak ugye a kisbaba nem eheti, ezért inkább a szirup.)
2015. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!