Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha megint előjön az e coli...

Ha megint előjön az e coli fertőzés akkor irány a kórház megint ez most már így lesz mindig?

Figyelt kérdés

1 hete jöttünk ki a kórházból a 4 hónapos kisfiammal mert hugyuti fertőzése lett állítólag a saját széklete fertőzte meg,amit nem értek hogyan mivel én kakiltattam többszö r és nem állt a kakiban egy percet sem !!

És azzal riogatnak hogy nehezen tudjuk majd kiirtani illetve hogy mindig ki fog jönni , nagyon féltem a picikémet !!A Crp értéke 174 vol 3 nappal később már csak 63 állítólag nagyon az elején sikerült elkapni!

Veséje rendben nincs tágulat ,minden ok volt!

Szeretnék többet tudni erről a betegségről ,főleg azért mert van még két gyerköcöm és egyiknek sem volt ilyen ,mit csinálhattam rösszul?!

Lehet ez ellen védekezni?


2015. febr. 23. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Nem csináltál semmit rosszul. Nekem 7 évesen volt először vesegyulladásom coli fertőzés miatt, és utána 8 éves és 9 éves koromban visszajött. Akkor az orvosunk javaslatára hónapokig szedtem különböző antibiotikumokat, utána már nem jött többet vissza. De addig is az orvosunk mindig biztatott, hogy ki fogom nőni.

Elkerülhetetlen, hogy pelenkás gyereknél a kaki néha rossz helyre kerüljön. Babád valószínűleg érzékenyebb a bacira az átlagnál. Csak annyit tehetsz, hogy mindig igyekszel azonnal tisztába rakni, meg jól megmosod a fenekét, mielőtt este beülteted a fürdővízbe.

Remélem, nálatok tényleg sikerült időben elkapni.

2015. febr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat

5 napig kapott vénásan antibiotikumot ,és itthon 7 napig Cedaxot ,remélem elég már arra gondoltam tovább adom neki

3-4 nappal hátha 1000% ig tuti kiirtsa ezt a nyavajás e colit!!

Minden napom egy rémálom mert arra gondolok vége az antibiotikumnak és pár nap mulva kezdődik előlröl mi lesz ha megint antibiotikum egy ilyen pici babának aztán egy életre ellesz szurva és majd járhatunk dialízisre mert tönkreteszi a a veséjét a sok szar !!

Remegek ettől az egésztől!!

2015. febr. 23. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem lesz baja ennyitől. Olyan háziorvos is van, aki lépten-nyomon antibiotikumot ír fel a gyerekeknek. Add be szépen az antibiotikumot az orvos utasítása szerint, és vidd el az előírt kontrollvizsgálatokra. Ez a legjobb, amit tehetsz. Nem lesz semmi baj.
2015. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen neked is kedves utolsó!

Tudom hogy nem tehetek ellene semmit de annyira imádom őt is belehalnèk va valami komolyabb baja lenne !!

2015. febr. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!