Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Antibiotikum szedése után...

Antibiotikum szedése után azonnali hasmenés mennyire normális? Használ azért a gyógyszer, hogy ilyen hamar kijön belőle? Normaflore-t kap az első szedés napjától.

Figyelt kérdés
Kisfiam 3éves. Magas láz és torokgyulladás miatt Aktil duo-t kapott.2. naptól kezdve ahogy beveszi rá fél órára hasmenésa van ami sajnos kitart délutánig, majd az esti adag után szintén. Szegényke van, hogy a WC-ig nem jut el. Harmadik napja szedjük 2*4ml.
2015. márc. 13. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, erről kérdezd meg a dokit, mert olyan, mintha túlérzékeny lenne rá... normális az antibiotikumtól a hasmenés, de nem ennyire és nem ilyen durván szerintem :/
2015. márc. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Antibiotikum szedésekor, ha durva hasmenés alakul ki, abba kell hagyni a szedését, és jelezni kell az orvosnak. Így többet árt mint használ.
2015. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most tanácstalan vagyok. Egész nap hívtam a doktornőt a mobilján de nem értem el. Most meg itt a hétvége.... kicsit megijedtem. Mert az antibiotikumot abbahagyni is iszonyat káros azt tudom. De persze ez sem állapot. Nem egész nap megy a hasa, de azért naponta többször. Jókedélyű nem viseli meg, eszik iszik egész nap. Elvileg még két napig kellene szednünk.
2015. márc. 13. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem káros az antibiotikum abbahagyása, hanem ha hamarabb abbahagyod, akkor nem fejti ki optimálisan a hatását. Nem is tudom, én mit tennék a helyedben, mert ha meg valóban érzékeny rá, akkor a bélflóráját is lerendezi. e patthelyzet.

Én jártam így egyszer, két hétig ment a hasam utána, és kb egy hónap volt, mire rendbe jött. Amit nekem kellett szedni, annak a tájékoztatóján rajta is volt, ha hasmenés jelentkezik, hagyjam abba. Abba is hagytam, de hiába.

Hívd fel esetleg az ügyeletet, mi is szoktunk tőlük telefonon segítséget kérni, itt rendesek szoktak lenni, és mindig segítenek.

2015. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!