Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Suprax antibiotikum mellé is...

Suprax antibiotikum mellé is kell szedni Normaflore-t?

Figyelt kérdés
Kell mellé szedni,vagy nem annyira erős antibiotikum ?

2013. máj. 10. 09:23
1 2
 1/12 ivilicious ***** válasza:
hát én semmi mellé nem szedem.
2013. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 10. 09:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Az összes antibiotikum károsítja a bélflórát, úgyhogy az összes mellé ajánlott szedni.

De nyilván akinek meg se kottyan, az észre se fogja venni a különbséget, de mindenkinek jó, ha nem szed mellé. Nekem pl. tökmindegy, hogy milyen antibiotikumot kapok, ha nem szedek mellé probiotikumot, teljesen kikészül a gyomrom.

Szóval ajánlott ez mellé is.

2013. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm!
2013. máj. 10. 09:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden ATB mellett javasolt a probiotikum szedése, mivel az ATB nemcsak a kórokozó baktériumokat pusztítja el, hanem a jó, szükségeseket is, amelyek segítik az emésztés folyamatát.
2013. máj. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. máj. 10. 09:50
 7/12 ivilicious ***** válasza:

én szedtem Supraxot pár éve, semmi bajom nem volt utána. ha mindig szeded ezeket a szrokat, akkor a szervezeted jól legyengül,magától semmire nem lesz képes...ezért nem szedek gyógyszert...csak,ha már kb haldoklom, meg max gyógynövények (ugye ez a pharmacy a gyógyszer meg a HARMacy...).

és kb évente egyszer ,ha megfázok.....

2013. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A probiotikum nem egy sz.r., hanem arra való, hogy a károsult bélflórát, amit az antibiotikum károsított meg, rendbe tegye. Ugyanis akinek nagyon érzékeny a gyomra, annak hányinger, hányás, puffadás, étvágytalanság jelentkezhet antib. kúra alatt, mint a bélflórasérülés tüneteiként.

Ugyanis az emberben jótékony baktériumok is vannak, amik ilyen esetben elősegítik a normál működést a szervezetben, de az antib. ezeket a baktériumokat is kiírtja, a károsakkal együtt.

Szóval ha ez neked sz.r, akkor ne szedd, de azért még mást nem kéne róla lebeszélni!

2013. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annyit kérdeznék még hogy ha amíg szedtem az antibiotikumot (ma fejezem be) az még segít ha ma elkezdem szedni a Normaflore-t reggel este egy pár napig ? Tegnap már vettem be egyet belőle!
2013. máj. 10. 10:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden antibiotikum mellé érdemes szedni valamit.


Nekem több gyógyszerész ismerősöm sem hisz nagyon a Normaflore-ban, ők inkább joghurtot ajánlanak (normálisat, nem ezt a bifidusesensises agyonreklámozott márkát) vagy egy több hatóanyagot tartalmazó kapszulát, nem olcsó, viszont kevesebbet kell szedni belőle, így még olcsóbban is kijön, mint a N.

2013. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!