Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő - Oltassunk vagy ne?

Bárányhimlő - Oltassunk vagy ne?

Figyelt kérdés
Összességében oltás-párti vagyok. A bárányhimlő ellenivel az a bajom, hogy úgy tudom, hogy 5 évente ismételni kellene. Namost, ha ez elmarad, nem éppen örülnék, ha felnőttként, vagy nagykamaszként kapná el. Arra gondoltam, jobb lenne, ha átesne rajta, valahogy.

2015. márc. 13. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha be is adatod,az nem azt jelenti,hogy nem fogja elkapni.Én nem vagyok oltás párti,de ezt be fogom adatni azért,mert ha el is kapja,lesz rajta 3 pötty és ennyi.
2015. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Tudtommal nem kell 5 évente ismételni. De ha ki is derül, hogy kell 1-2 emlékeztető oltás, akkor mi van? Még mindig jobb, mint ha elkapja, és valami szövődménye lesz. Ugyanis szövődménye lehet kisgyermekkorban is. Itt is volt egy anyuka, akinek a gyereke majdnem meg is halt sinustrombózisban...
2015. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem zavarna, ha oltás mellett is elkapná, csak mondjuk védve lenne a szövődményektől. Az 5 évenkénti ismétlés zavar, mert gyerekként még számontartom én, hogy mikor kellene ismételni, de hogy ő felnőttként tojni fog rá, az tuti.
2015. márc. 13. 20:14
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

"de hogy ő felnőttként tojni fog rá, az tuti."


- Jó, hogy már most ilyen jó véleménnyel vagy a gyerekedről... egyébként nem kell öt évente beadni. Csupán kettőt kap.

2015. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények. A bárányhimlőt jobb gyerekként elkapni, viszont az oltás alkalmazásával kevesebb ember betegszik meg. Az öt év nem tudom honnan jön, az élő vírusos sok évre szól, de ahogy telik az idő kiderül ha nagyon lecsökkenne a hatásossága és újra lehet oltani (mindig ez van). Én ezt találtam:


[link]

2015. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5 évente ismétlés? Nem hallottam ilyenről.


Lányomat beoltattam. Én nem akartam, hogy tiszta kiütés legyen (unokaöcsém arca azóta is "kráteres", mióta átesett a bárányhimlőn, én ezt nem akarnám, nem beszélve az egyéb szövődményekről).


Én amúgy nem estem át gyerekkoromban rajta, pedig akkor még oltás sem volt ellene.


Amúgy attól még, hogy be van oltva, elkaphatja! Tehát nincs min aggódnod, hogy később mi lesz. Csak legalább nem lesz olyan durva lefolyású.


Én utálom a bárányhimlőt, már kimondva is undorító, úgyhogy örülök, hogy van ellene védőoltás. Pedig nem vagyok én sem egy nagy minden ellene oltassuk be a gyereket-párti. De ez szerintem jó.

2015. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pont ma beszélgettünk erről a gyerekorvosunkkal. Ő nem híve azoknak az oltásoknak, amik nem kötelezőek. Ma mikor mentem tápszert íratni kérdezte, hogy nem akarjuk-e beadatni, mert ő ajánlja. Meg is lepődtem, hogy felhozta. Mondta, hogy állítólag kötelező is lesz, mert annyira eldurvult napjainkra, hogy pesten most is 7 gyerek van kórházban, különböző nagyon súlyos szövődményekkel. Én is ezen töprengtem egész nap, hogy mi lenne a jó döntés. Azt mondta, hogy egyszer olt és utána ad egy emlékeztetőt. Nem említette, hogy 5 évente kéne ismételni. Én arra hajlok, hogy be fogom adatni. Remélem így meg tudom kímélni a felesleges szenvedéstől.
2015. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ilyen gyakran kell ismételni. Amennyire tudom, én gyerekkoromban elkaptam (akkoriban nem volt elterjedve az oltás). Felnőttként meg a varicella zoster vírus okozta mononucleosist, ami nagyon hasonlít a gennyes mandulagyulladásra. 17 évesen volt két nagyon szar hetem, a nyálamat se tudtam lenyelni, enni is csak úgy, hogy előtte porrá tört fájdalomcsillapítót vettem be.

A bárányhimlőnek is ez a vírusa.


Huszas éveimben nagyon enyhe övsömör alakult ki, ezt is a fent említett vírus okozta. Akkor elmentem orvoshoz, ő mondta, hogy a vírus a gerincvelőben tárolódhat, gyengülő immunrendszer (stressz, akármi) esetén feléledhet. Ez történt akkor velem is, de nagyon enyhe lefolyással megúsztam.

A mononucleosis is nagyjából 5 évente visszatér, de minden egyes alkalommal egyre enyhébb formában - és tényleg akkor, amikor stressz miatt ziláltabb vagyok.


Én szeretném majd beadatni a gyerekemnek. Egyelőre még fiatal ehhez az oltáshoz, de amint eléri a belépő életkort, be lesz oltva.

2015. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mind a két gyerekem 2 oltást kapott. Én is az oltás mellett voltam, de a gyerekorvos is ajánlotta. Az oviban most a harmadik bárányhimlő hullám zajlik de még egy pötty se jelent meg a nagyobbon. Öt éves újraoltást eddig sehol és senki nem írta le. Az hangzik el, h lehet h felnőttként majd ismételni kell. Egy vérvizsgálattal kimutatható, hogy védett -e valaki.

a héten máshol is téma volt: [link]

2015. márc. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!