Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő oltással kapcsolat...

Bárányhimlő oltással kapcsolatban erről van valakinek információja?

Figyelt kérdés

4 éves a kislányom, én várandós vagyok, júniusban fog megszületni a kistesó. Nagyon erősen gondolkozunk a bárányhimlő oltáson, mert hallottam hogy mostanában sok a szövődmény, és nagyon félek attól, hogy a nagylány az oviból hazahozza kistesónak és mondjuk nekem (én se voltam még bárányhimlős).

Abban az esetben, ha most megkapná az oltást és a 2. részét júniusban, akkor ő nem lesz fertőző? Szóval én nem kaphatom el tőle? Mert ugye legyengített vírust kapnak...és azt olvastam, hogy néhány esetben előfordul pár pötty oltás után. Volt olyan oldal, ahol azt írták, hogy ez nem fertőző, de én már nem tudom...A gyerekorvost is megkérdezem hétfőn persze, de hátha valakinek van erről tapasztalata vagy pontosabb infója.


2015. márc. 12. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon gondolkodom rajta én is mert rosszakat hallottam a szövődményekkel kapcsolatban!

Nekem 3 gyerkőcöm van ráadásul a legkisebb 6 hónapos meg ovis ,de azt hallottam rohadt drága!!

2015. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon drága, a kettő oltás 20 ezer. Ha 3 gyerek van, hát az kész anyagi csőd.

Egyik ismerősöm kisfia vitte haza az oviból 5 hós tesójának, a nagyfiú kórházba került szövődményekkel, a kisbaba is elkapta sajnos, azt még nem tudni hogy nála milyen súlyos lesz.


Engem igazából az anyagi része nem tart vissza, most már csak az az egy kérdés vár tisztázásra, hogy fertőzhet-e a kislányom az oltás utáni időszakban? logikusan igen, mert legyengített vírust kap az oltóanyagban. Akkor viszont nem lenne értelme oltatni mert elkaphatom még szülés előtt tőle, és ez az amit elkerülnénk.

2015. márc. 12. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az OKA vakcina vírus transzmissziója/átterjedése az oltottakkal kapcsolatban lévő szeronegatív fogékonyakra nagyon kis gyakorisággal előfordulhat. Ugyanakkor a transzmissziót nem igazolták azon oltottaknál, akiknél az oltás következtében nem alakult ki bőrtünet.

Amennyiben az oltott személyen a vakcinálás következtében a varicellára jellemző bőrtünetek alakulnak ki, kerülni kell a fogékony személyekkel (szeronegatív terhes nőkkel és az alapbetegségük miatt veszélyeztetett betegekkel) való kontaktust.


Az egészséges kontakt egyénekben tapasztalt enyhe lefolyás azt mutatja, hogy az oltóvírus virulenciája nem fokozódik emberről-emberre terjedés folyamán (ilyen transzmisszió esetén is gyengített tulajdonságú maradt)."

2015. márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A baranyhimlo.hu a gyik-ban azt írja, hogy az oltottak nem fertőznek.
2015. márc. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves második válaszoló. Ez nem biztató :-(((
2015. márc. 12. 20:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, az a baj hogy ellentmondó információk vannak. azt hiszem, én is ott olvastam hogy nem fertőznek az oltottak de a fenti idézet alapján viszont úgy néz ki, hogy mégis (még ha kevés eséllyel is).
2015. márc. 12. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. 5 éves kislányom még nem volt bárányhimlős az óvodában egy másik csoportban kezdődött a járvány én meg 12 hetes voltam és szintén nem voltam bárányhimlős. Kissé beparáztam, megkérdeztem a gyerekorvost, aki a Szent László kórház fertőző osztályára irányított. Ott telefonon érdeklődtem egy országosan elismert doktornőtől, aki persze azon túl, hogy leszidott, hogy nem tudok felelősségteljesen gyermeket vállalni, megnyugtatott, hogy ha beoltjuk a kislányom, akkor tőle nem fogom elkapni a betegséget. Így végül az oltás mellett döntöttünk. Két oltást kapott, egyik után sem volt rajta semmiféle tünet.
2015. márc. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

". Az oltóanyag legyengített vírust tartalmaz, így nem okoz bárányhimlőt egészséges embereknél."

Kizárt,hogy a lányodtól oltás után bárányhimlőt kapnál.

Viszont,oltás nélkül a lányod oviban bármikor elkaphatja a valódi bhimlőt,akkor viszont biztosan elkapod te is,ami nagyon nagy baj lenne...

2015. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
JA,még annyi,hogy hamarabb nem gondoltál arra,hogy bármikor elkaphatod? Főleg,hogy a lányod bármikor az oviban elkaphatja?
2015. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!