Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hozzáért a forró mobilradiátor...

Hozzáért a forró mobilradiátorhoz, másnap látszódott csak hogy szinte az egéz ujja le van égve, mit tegyek?

Figyelt kérdés

nagyon piros, szinte mélybordó, el van rajta vékonyodva a bőr, a színéből ítélve, be is lenne gyulladva?


nem is értem hogy bírta(ha én leégetem az ujjam, egész éjszaka fagyasztom, mert aludni sem birok tőle, szószerint kín reggelig az idő)de csak arra rohantam be, hogy sír, felkaptam, de nem tudtam mi baja, később nem volt nyűgös, átaludta az éjszakát, meg lazán megfürdettem(közben meg egy halvány melegvízbe is beletéve égett felületet, nagyon tud csípni)de egy hangja sem volt...


de fáj ha rá nézek. látom mintha még pirosabb lenne, mint délelőtt volt, mintha nagyobb is lenne a sérült felület.



égésról anyit tudok csak, hogy azonnal folyó hidegvíz alá kell tenni(ez nekem be is válik, van hogy azonnal gyógyít)de ugye erről lecsúsztunk


2015. márc. 13. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Orvosnak megmutatnám, nehogy elfertőződjön. Ő a kezelést illetően is személyre szabottan tud tanácsot adni. Leírás alapján és orvosi diploma nélkül itt csak tippelgetni lehet.


Egy kérdés: máskor reagál fájdalomingerre? Van egy olyan genetikai elváltozás, ami részben vagy teljesen blokkolja a fájdalomingert. Ez veszélyes állapot, mert így számtalan, veszélyes sérülést is összeszedhet az egyén, hiszen nem érez fájdalmat, nincs ami visszatartsa.

2015. márc. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lienci ***** válasza:

Gondolom erzi a fajdalmat, mivel a kerdezo azt irta, hogy a sirasra,rohant be.

Amugy csatlakozom az elottem szolohoz, tenyleg orvoshoz kellene vinni.

Jobbulast!

2015. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

igen érez, hasfájós volt


akkor hétfőn doki

(mint mindig hétvégére lesz nálunk valami és várhatjuk hétfői rendelést)

2015. márc. 13. 21:54
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönet
2015. márc. 13. 21:54
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
En a helyedben nem varnek hetfoig! Bevinnem az ugyeletre! Hogy vagy kepes nyugodtan nezni, hogy barmi lehet 2-3 nap alatt vele? Elfertozodhet, meg kitudja mi! En mar reg bevittem volna akarhova! Kit erdekel milyen messzi van az orvos!
2015. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
eddig csa azért voltam kb nyugodt, mert sjanos azt sem tudom hogy mi lehet belőle...nem láttam rémeket, csak elgondolkodtatott a színe, hogy sötétedik.
2015. márc. 13. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Termeszetellenes a szine, el van vekonyodva rajta bor, te meg nyugodtan uldogelsz es azon gondolkozol milyen. Ne haragudj, de mar reg fejbevagtalak volna, ha ott lennek... Nyugodtan lehet lepontozni!

En kb most osszeszednem a szerencsetlent es mennek vele az orvoshoz. Mondja meg o, hogy semmi baja, inkabb fussak egy folosleges kort minthogy kesobb komoly szovodmenye legyen. Nem uldogelnek, es varnam a csodat, hogy mikor lesz csunyabb, vagy mikor fog ugy szenvedni, hogy aludni sem bir....

2015. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

bevallom, nekem is kikerekedett a szemed, hogy majd hétfőn elviszed orvoshoz egy csütörtöki égési sérüléssel :O

miért nem vitted el ma? :S holnap vidd el, ha pestiek vagyok akkor a bethesdában van égési osztály, ott tudnak adni nedves tapaszt és ellátják.

tesóméknál mikor a kicsi megégette a kezét, 2 hétig naponta jártak kötözésre, mert elég speciális nedves kötszer kell. ne nézd végig ahogy elfertőződik!

2015. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos?
2015. márc. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az égés ronda, a gyk meg nem arról híres, hogy eü képzettséggel vagy legalább alap elsősegély ismeretekkel bíró emberek irkáljanak.

Kérdés: hólyag keletkezett-e - ha nem, akkor csak ronda. Amúgy, ha annyira szörnyű lenne a helyzet, a gyerek nem volna ilyen vígan. Nekem volt nagy kiterjedésű másodfokú égésem, ott azonnal felhólyagzott, és leszakadt a bőröm. Na ezzel már vitt az anyukám a balesetire. Nemrég a vasalónak sikerült nekidőlnöm, kb ugyanolyan ronda lehetett, ahogy leírtad, de nem volt hólyagos, pár napig kellemetlen volt, és az a lilás szín nagyon sokára múlt el.

Fertőzésveszély akkor van, amikor nyílt, nedvező sebbel van dolgunk. A kislányom is járt hasonlóan kb másfél évesen, ő a cserépkályha vasajtaját piszkálta meg. 3 ujjbegyén hólyag nőtt, majd kifakadt, seb lett rajta, és gyönyörűen begyógyult. (Ja és a hólyagokat én sem vettem észre azonnal, csak órákkal később...) Én úgy gondoltam a saját régi csúnya nagy égésem tapasztalatai alapján, hogy ezzel elboldogulok otthon is. Ha reggelre még rondább lenne, tényleg nézesd meg, bár szerintem egyáltalán nem kell pánikolni. Majd írj, hogy vagytok!

2015. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!