Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejkiütés? Holnap megyünk...

Tejkiütés? Holnap megyünk vissza dokihoz, de addíg is megőrülök, valakinek volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Eddíg a babámnak csak a fején és nyakán volttejkiütés ami nagyon nehezen száradt le most ujra kijött az arcán kissé valamint az egész testén ugyan olyat látok. Létezik hogy az egész testén az legyen?

2015. ápr. 2. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk volt ilyen, szintén az arcon, nyakon kezdődött, elmúlt és utána újra előjött az egész testen. Sajnos kiderült, hogy tejfehérje allergiás. Szokott lenni más tünet is, de nála csak a kiütések voltak. Onnantól kezdve én nem ehetettem semmilyen tejterméket és lassan-lassan elmúltak a kiütések, a tejet még semmilyen formában nem vezethettük vissza, én sem eszek azóta sem, neki pedig 1 éves kor körül lehet megpróbálni majd bevezetni. Most 8 hónapos. Lehet hogy veletek is ez lesz, de majd megmondja holnap az orvos. Mennyi idős a babád?
2015. ápr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 hetes lesz hétfőn. Nagyon köszönöm a gyors választ
2015. ápr. 2. 11:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs mit, egyébként más allergia is lehet, nem csak tej. Szopik? Mit ettél? Esetleg mogyorót, diófélét, ilyesmit nem? Vagy mosóport nem cseréltél?
2015. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ettem egy kevés mogyoróscsokit, akkor az lehet a bűnös.
2015. ápr. 2. 15:05
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltunk a dokinál. Kapott fürdetőt meg elocom krémet. És dermatitiszére még valamit mert az arcocskája olyan. A testére azt mondta hogy ekcéma. Meg sem nézte rendesen csak éppen rápislantott. Remélem azért használnak majd a krémek. Bár az elocomtól nagyon félek mert szteroidos. Mondta is hogy abból csak csínján.
2015. ápr. 3. 20:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babámnak is az van, atópiás dermatitis és ekcéma, nekünk azt mondta a doki, hogy ezt a tejallergia okozza.

Mi is kaptunk rá szteroidos kenőcsöt, és nem nagyon mertem kenni rá én sem, csak ha nagyon muszáj volt (ha nagyon piros volt neki). Nem nagyon akart múlni, végül beutalta őt a dokink a Heim Pálba bőrgyógyászatra, ott megnézte szakorvos is, ott is írtak neki 2 kenőcsöt, egy szteroidosat és egy zsíros állagú testápolót. Na az utóbbi használt. Azzal kenem őt minden nap azóta is (ez kb. egy hónapja volt), a szteroidosat nem nagyon kellett azóta használni, lekopogom. Tényleg csak minél kevesebbet kenj rá az elocomból, csak vékonyan, és csak oda ahol van valami tünet, semmiképp ne testápoló szerűen az egész testére, nekem ezt mondta az orvos.

Amúgy a Heim Pálban azt is mondta a doktornő, hogy tavasszal, nyáron amikor már jó idő van, akkor általában enyhülnek az atópiás, ekcámás tünetek, úgyhogy kitartás! :)

2015. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nálatok is az egész testén jött ki az ekcéma? Mert nálunk egyedül talán a háta nem olyan vészes de a mellkasán elég sok apró pötty van és van hol piros foltokban. Annyira sajnálom szegénykémet.
2015. ápr. 4. 03:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, ugyan az vagyok mint az első kettő, szóval az összes választ én írtam :D.

Na szóval nekünk úgy volt, hogy először karácsony előtt lett kiütéses testszerte, akkor az orvos azt mondta valószínű vírus, vagy ettem valamit, írt Fenistil cseppet, és azt mondta pár nap alatt el kell hogy múljon. De nem nagyon múlt, először kicsit javult, de januárra eldurvult a helyzet, akkor visszavittem a dokihoz. Akkor mindenhol kiütéses volt, érdekes módon pont ahogy írod a hátán nem volt semmi. Akkor mondta az orvosunk hogy lehet hogy tejfehérje allergia, és ne egyek semmi tejterméket, így is tettem, de eltelt újabb kb. 3 hét, és nem javult számottevően. Nekem a testszerte lévő kiütésekre nem mondta, hogy ekcéma lenne, erre mondták, hogy atópiás dermatitis (nagyon száraz is volt a bőre), és pluszban a hajlatai nagyon ki voltak pirosodva, de tényleg nagyon és ezekre mondta a dokink, hogy ekcéma. Na szóval eltelt három hét, akkor utalt be a Hiem Pálba, valamikor március elején voltunk, ott adták a két kenőcsöt, amiből a testápoló nagyon bevált, a szteroidos krémet pedig csak akkor használom ha nagyon muszáj. Tejmentes diétát továbbra is folytatom, bár nem lett igazolva, hogy az lenne a baja, de biztos ami biztos. És ő sem ehet ugye semmi olyasmit (pl. tejpépet), lassan be lehetne vezetni a túrót, stb., de ezt el kell halasztanunk. Mondjuk a Heim Pálban azt mondták vagy attól van, vagy nem.. :S

Ha nem múlik, akkor azért kérdezz rá a dokinál Nektek nem lehet e ilyesmi.

Ja, és érzékeny a bőre, hogy mosószert sem használok a ruháihoz, csak mosószódát, és csak 100% pamut anyagú ruhákat adhatok rá, mert különben azonnal kipirosodik.

Pl. a játszószőnyegét sem használhatjuk (már nem is használnánk mondjuk, mert már nagy és lemászna róla :D, de már hónapokkal ezelőtt elraktam a bőre miatt), mert olyan hülye műszálas anyag, hogy az is irritálja a bőrét, nézzél körül nálatok nincs e ilyesmi.

2015. ápr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy amikor először lett az egész testén, akkor volt előtte csak az arcán.
2015. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló nagyon köszönöm a választ. Esetleg nem küldhetnék neked képet hogy össze tudnád nekem hasonlítani hogy nektek is ez volt-e ha igen légyszives email címet írni. És azóta elmúlott nálatok?
2015. ápr. 4. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!