Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit csináljak a 4 éves lányomm...

Mit csináljak a 4 éves lányommal? December eleje óta folyamatosan köhög.

Figyelt kérdés
2 hetente jön az orvos. Ő nem lát semmi komolyabb problémát. Engem viszont már nagyon zavar ez a köhögés (éjjel is) és aggódom érte.
2015. ápr. 7. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miket használtatok már? Kapott gyógyszert?


Lányom a január-februárt köhögte végig, két antibiotikumos kezelést kapott, de semmi hatása nem volt.


Utána egy hétig mindig kamillás vízben fürdettem meg (mivel inhalálásra nem tudtam rávenni). Ez nagyon sokat javított a helyzeten, plusz párologtattam a szobájában.

Illetve a hagymatea is jót tett (mézzel és citrommal ízesítettem, így megitta).

Ezek a természetes módszerek jobban beváltak, mint a gyógyszerek.

2015. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ambroxol köptető, Sinecode, Isla a köhögés csillapítására. Gyógyszert csak akkor ír föl, ha 5 napnál tovább van láza, illetve ha a tüdőn hall zörejt, de erről nem volt szó. A hagymateával már sokszor próbálkoztunk, de egyszerűen nem hajlandó meginni, pedig az jó lenne.
2015. ápr. 7. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:
A lányom akkoriban köhögött sokat, amikor kijött az allergiája. Párásítót használtunk a szobában, az sokat segített.
2015. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fiam akkor köhögött soká, amikor váladék volt letapadva az arcüregében. Én is adtam a köptetőt, párásítottunk, kentem a kinderluffot, semmi nem segített. A röntgen mutatta ki, h le van tapadva a cucc. Amikor arra kapott célzott kezelést, az oldotta meg. A porszívós orrszívó se hozta ki.
2015. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Cseréld le az orvost. A gyereket vidd el pullmonológushoz, és nem ártana egy tüdő és egy koponya röntgen. Lehet tüdőgyulladás (atipusos, amikor hallgatózással nem lehetmegállapítani), vagy arcüreg, homloküreg gyulladás. Ezenkívül akár reflux vagy allergia is lehet, de az az orvos aki semmi egyéb vizsgálatot nem csinál és elintéz köptetővel, az adja vissza a diplomáját. Könyörgöm április közepe van. Mozdulj már meg, és tegyél a gyerekedért!
2015. ápr. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó gyönyörű a stílusod!:-(
2015. ápr. 8. 17:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi bajod a stílusommal? Bocsánat hogy segíteni szeretnék. Szerinted talán normális hogy 4 hónapja nem gyógyul a gyereked, és nem viszed másik orvoshoz? Mikor vinnéd? Reméltem hogy már orvosnál voltatok, de ezek szerint nem. Sajnálom szegény gyereket. Nem aggódsz, hogy nagyobb baja lesz? Nem normális hogy 4 hónapja köhög!
2015. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen komolyan írtam a tüdőgyulladást. A keresztlányomnak úgy volt tüdőgyulladása hogy láza sem volt, csak a köhögés volt a tünet. De a lényeg az hogy nem jó hogy köhög. Járj utána mitől van, és a gyerekorvost én rég elküldtem volna a sunyiba, hogy ennyivel elintézi.
2015. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az viszont komoly, hogy vidd el másik orvoshoz. Az én fiammal is ez volt, 2 hetente vittem vissza a háziorvoshoz, hogy éjjel nem alszunk, annyira köhög. Ő meg azt mondta, hogy biztos allergiás valamire az ágyban, adjak neki Fenistil-cseppet. Persze az ágyat agyon vizsgáltuk, mi a fenére lehet allergiás, és a Fenistil-csepp sem használt semmit.

Aztán elvittem egy másik gyerekorvoshoz:

1. Akár az alvókában lehet poratka, ami allergizál, tedd be a fagyasztóba egy napra.

2. Füll-orr-gégészet

3. Vérvizsgálat

4.Pulmonológia

5. Allergiateszt

6. Reflux is lehet, gasztroendrológai (jól írom?), a tejet zárjátok ki, hátha jobb lesz, azt a bacik is nagyon szeretik, jobb ha ilyenkor nem iszik.


A 2. pontnál kiderült, hogy arcüreg gyulladása van. Teljesen ki voltam akadva, hogy a háziorvos ezt képtelen volt diagnosztizálni!!!

Sajnos a fiam hajlamos rá, azóta telente törzsvendégek vagyunk ennél a fül-orr-gégésznél.

2015. ápr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A kérdésem után másnap begyulladt a füle, ezért elvittük a fül-orr-gégészeti ügyeletre. Ott azt mondta az orvos, hogy szerinte felső léguti allergiája van. Tegnap voltunk egy allergológus-pulmonológus gyermekorvosnál, ő azt mondta, hogy röntgent nem kell csinálni, a köhögés fentről jön. Az allergiával kapcsolatban még nem tud nyilatkozni. Várjuk a vérvizsgálat eredményét (az immunrendszerrel kapcsolatban is végeznek vizsgálatot, mert egyébként 2 napot jár oviba, 3. nap már lázas). A folyamatos orrfolyásra, váladékképződésre ő is a melléküreg-gyulladás gyanújával él.
2015. ápr. 14. 09:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!