Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért küldenek manapság...

Miért küldenek manapság minden újszülöttet és csecsemőt dévény tornára? Honnan tudja a gyanútlan szülő, hogy valóban szükség van rá és nem behúzás?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 22:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én nem csak itt olvastam, ismerőseim gyerekeiről van szó. 5 gyermeket minimum fel tudnék sorolni a környezetemben, 3 hótól-2 éves korig. Elég agresszív kezelés, szerintem, akinek nincsen feltétlenül szüksége rá, annak ne tegyék már "kötelezővé". Ezt úgy értem, hogy elveszi az ember egészségesnek hitt gyermekét, mert szokás. Ott meg úgy állítják be, mintha beteg volna, rossz érzést keltve a szülőben, hogy Úr Isten! mi fog történni, ha meg merem tenni, hogy nem hozom vissza, hiszen a gyermekorvos korábban mindent rendben talált.
2015. ápr. 15. 16:55
 12/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a dévényesek között is van mindenféle ember. Akihez mi járunk, lelkiismeretes, nem kezel feleslegesen senkit, harmadik éve ugyanazt a kedvező árat fizetjük neki, és számlát is ad. A nagyobbik lányomat kezeli. Megnézettem a kisebbet is, ha már úgyis nála voltunk, de azt gondolom, aki már egy problémákkal küzdő gyermeket nevel, az szeret inkább félni, mint megijedni, azaz inkább bevállal egy felesleges vizsgálatot. Nála egyébként ingyenes a vizsgálat, sokan ezért is kérnek pénzt. A kisebbik lányomnál egy kis nyaki kötöttséget mondott, de elmondta azt is, hogy nem kell kezelni, teljesen normális tónusú. Mutatott egy-két nyújtó gyakorlatot, és ennyi.

Biztos nem mindenki ilyen, lehet, nekünk van szerencsénk vele. De látom mással is munka közben, mást is küldött már el vizsgálat után, hogy nem kell kezelés.

Elhiszem viszont, hogy vannak olyanok, akik a pénzre mennek, szerintem ezért kell több orvostól is diagnózist kérni. Mi is ezt tettük.

2015. ápr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi járunk dévény tornára. 4,5 hónapos a kislányom.

Fejlődésneurológián ráírták a papírjára, hogy torticollisa van.De nem küldött minket tovább sehova. A terápia hasra fektetés. A lányom 2 hónap hasrafektetés ellenére csak kb 1 percig bírta hason és üvöltött. Terhelve, tehát hason nem fordította a fejét balra, vagy ha igen potyogtak a könnyei.Tovább még mindig nem küldtek minket, fejét emeli,megtartja, nincs gond. A lányom minden délutántól kezdve sírt egész késő estig. Laikusok szerint a gyerekek ilyenek. Aztán felhívtam egy fejlesztő központot. Ingyen megnézték, sőt, rögtön volt is egy tornája. Ha nem velünk történik, el sem hiszem. Hazajöttünk, letettem hasra,és elvolt vagy 3 percet.Azóta 4 szer voltunk(heti 1 alkalom) és akkor hallom sírni a lányom mikor öltöztetem mert azt nem szereti. Azóta szépen elalszik, és nagyon mosolygós baba lett.Hason játszik, könyököl. A tornáért minimális összeget fizetünk( alapítvány).Én nem érzem sem lehúzásnak sem feleslegesnek. De megmondták, hogy csak pár torna kell neki, kb fél éves koráig, míg igazán beindulnak a nagymozgások.Annyi fejlesztésre szorult gyerkőc van, hogy nem kezelnek feleslegesen senkit. Bele lehet gondolni, manapság már szinte minden társadalmi réteg beteg, mozgásban elmaradott gyermekét utókezelik. Biztosan van aki rám is azt mondhatja, gondolhatja hogy divatból viszem, vagy mert van rá pénzem... de számomra megváltás volt, és a lányom számára is.

2015. ápr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Azt kell mondjam biztosan azért érzem így, mert akinél mi voltunk nem volt valami kedves! Nem használt jelzőket, kérdésemre kb. sem tudta megmondani, hogy hány alkalom kellene. Azóta mástól is hallottam rosszat róla, kicsit elszaladt vele a ló.😢
2015. ápr. 22. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!