Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért van az, hogy a rendellen...

Miért van az, hogy a rendellenes nemi szervvel született fiú babákat lánnyá operálják?

Figyelt kérdés
olvastam a life oldalán,hogy kezdetben az embrió "lányként" fejlődik, és csak utána tér le a fiú hormonok miatt
2015. máj. 6. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

pontosan:

kezdetben mindkettőnek egyforma hímvesszőszerű szerve van, a lányoké visszafejődik, a fiúknak meg lesz zacsijuk.(a lányok nunija visszafejlett hímvessző fej látható is a "hasonlóság".)

a dőlésszögéből tudják UH-n már 11. terheshéten eldönteni hogy fiú vagy lány.



a fő kérdést nem értem nem tudok ilyenről hogy rendellenes szervek meg operációk.

2015. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Gyereksebészeten dolgozom és nem így van ahogyan te mondod. Magyarországon a végsőkig küzdenek azért, hogy használható legyen penis. Komoly műtétsorozatokon kell olykor átesni, amik évekig eltarthatnak.

Amire te gondolsz az szerintem a hermafroditizmus, de az sem egészen úgy történik ahogyan te leírod.

2015. máj. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

valszeg azokat műtik lánnyá akinek nem lett zacsija, mert a fiú nem kilakulásáért egy hormon(anyai testben termelődött vmi)felelős a zacsi kialakulásáért.

ha ez nem történt meg akkor egyszerűen arról van szó, hogy ne fejlődött vissza az embrió hímvessző szerű szerve női nemi szerv alakúra, tehát az embrió lány(szerintem az anyai szervezetben termelődött hormont is nézik ami a nem kialakulásáért felelős)

2015. máj. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de maximum a külső nemi jellegek kialakulásáért felelhet bármilyen hormon. A valódi nem már születéskor eldől, hiszen nem mindegy milyen génkészletet örököl a gyerek. Ha X és Y kromoszómája is van akkor fiú. A kérdésfelvetés pedig nem igaz. Ha nincs más megoldás, és nem lehet funkcionális szervet kialakítani, akkor operálják lánnyá esetleg.
2015. máj. 7. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!