Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcémára mit ajánlanátok...

Ekcémára mit ajánlanátok másfél éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Decemberbe jött ki egy piros folt a kislányom hátán. A gyerekorvos azt mondta, hogy ekcéma, kenjem testápolóval és olajosabb fürdetővel fürdessem. Ezt nyomtam neki februárig, de nem múlt el. Visszavittem a dokihoz, azt mondta folytassam így, mert ez hosszadalmas. Végül odáig jutottam, hogy rendeltem manna termékeket. Azzal fürdettem, kentem a shea vajos krémmel, 3 hét múlva teljesen elhalványodott a folt. Viszont most kb 1 hónapja újra felerősödött, kenem a mannával, de semmit nem használ, egy kicsit mintha nagyobb is lenne a folt, és a pocakján is jött három pici folt. :-(

Ahol lakunk a bőrgyógyász is egy nagy nulla, az ajtóból néz rá az emberre és úgy ír kenőcsöt, nem tudom mi tévő legyek? Keressek magánorvost? Vagy milyen termékkel próbálkozzak, nektek mi vált be?

Amúgy ha nem kenem be neki, akkor elkezd száradni a felülete, hámosodik. Viszketni nem viszket neki szerintem, mert nem vakarózik.

Köszi a válaszokat!


2015. máj. 7. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Atopias dermatitise van a kisfiamnak, nem pont ekcema, de a bőrszárazság a vezető tünete.

Nálunk nagyon jól bevált a LINOLA FETT fürdőolaj- gyógyszertárban kapható, egészségpénztárra is elszámolható.

200 ml-es, kb. 1.800 Ft körül van, de nagyon sokáig elég.

A legegyszerűbb úgy használni, hogy tusolás után (kádban áztatni a kicsit, amikor fellángolnak a tünetek nem célszerű, mert fokozza a bőrszárazságot a felázott bőrön!) kb. 5 ml olajat végigkensz a még nedves bőrén (még ott a tuslóban/kádban- rajta kell hagyni egy kicsit (játszhat, kádkrétázhat 5-10 percig), aztán csak leöblítem és nem dörzsölöm törölközővel, hanem csak felitatom a nedvességet. Heti 2* ajánlott.


Egyébként a kisfiam közel 5 éves, a mai napig babafürdetőt, babasampont használunk (a tüneteink már sokat javultak- a gyerekek többsége ezeket kinövi), de már nem a gyógyszertárit (az a legjobb és a legolcsóbb egyébként, receptre is felírja nektek a háziorvos, bőrgyógyász is), hanem már csak nívea baby vagy hasonlókat- de egyelőre nem is szabad ezen változtatni.

(egyszer utazás alatt, vendégsében fürdött az ő ovis korosztályának való valamilyen menő és márkás tusfürdővel- valami verda vagy pókember volt rajta- rettenetesen kiszáradt).


A gyógyszertári fürdetőkrémet lehet testápolónak is használni ha csak kinyomod, illetve mi úgy hígítottuk(hogy ne bolonduljak meg az állagától fürdetés közben), hogy egy kiürült, kitisztított folyékony szappanos nyomós adagolóba tettem félig langyos vizet, félig belenyomtam a krémet és rázni kell vagy 15 percig :)

(testápolóként használathoz kérd a gyógyszertárban, hogy tégelyes változatot adjanak!)- a naturland és a teva gyártja, mindkettő ugyanaz, meg a gyógyszertári keverésű is.


Nekem a férjem külföldi, az afrikai kontinensről származik.

El van szörnyedve azon, hogy itt horror árakon milyen állagú és összetételű "anyagot" adnak el shea vaj, kókuszvaj stb. címen- kint vettünk már minőségit- össze sem hasonlítható az itteniek 99%-ával, amik inkább az olcsóbb, ipari hulladékokhoz állnak közelebb.


Ennek fényében tegyél egy próbát a LiNOLA FETT-tel és a gyógyszertári fürdőkrémmel (recept nélkül is megveheted, akkor kb. 500 Ft/doboz).

2015. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meg fogom próbálni a Linolát, már olvastam róla, de ugye tapasztalat híján nem mertem venni. Most tegnap óta a bepanthen sensidermet használjuk, egy gyógyszerész ismerős ajánlotta, hogy próbáljuk ki, és esetleg hagyjuk el a tejtermékek fogyasztását. Az tény, hogy a kislányom szerintem annyi joghurtot tudna megenni, amennyi nem is létezik, lehet, hogy ez is közrejátszik. Most két napja nem adok neki azt sem, hátha enyhülne a pirosság, jó lenne strandolni nyáron, de így oda se merném vinni.
2015. máj. 7. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Elocom.

Kétszer bekentem és el is múlt a fiam ekcémája.

2015. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a szteroid (Elocom). Semmi más nem vált be - shea, manna, kakaóvaj, linola, babé, bioderma, semmi. Végül a férjem kiírta neki (előtte persze megkérdezte egy gyermekgyógyász barátját), bekentük kétszer, és soha az életben nem jött ki többé. A nyakán volt egy kb. 4X4 cm-es folt, gyakran kirepedezett, vérzett. 3 éves, egyszer használtuk az elocomot, soha többé nem jött elő. Sajnos nekem is van, nekem is csak a szteroid használ tartósan, minden más csak időlegesen.
2015. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: az okot is jó volna tisztázni. Nincs-e táplálékallergia, stb.
2015. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 7. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Az állami bőrgyógyászat (tisztelet a kivételnek) totál bukás, mi (az egész csakád, egymástól függetlenül) rengeteget szívtunk emiatt. Mi most voltunk végül magánorvosnál, hasonló problémákkal. A lényeg:

- a gyereknek hajlama van rá, hogy száraz a bőre, és kijön rajta ez az atópiás dermatisz cucc (nekem és a páromnak a családjában is van hasonló eset);

- valószínűleg el fog múlni, vagy 5, vagy 12 éves kora körül;

- tavasszal könnyen előjön;

- minél kevesebb víz érje, mert az is szárít (izzadás, eső, fürdés, úszás, stb.) nem tilos, de nem tesz jót neki;

- ne fürdesd kádban, csak 2 perc zuhany (főleg most, hogy előjött az ekcémája);

- fürdéshez nekünk a doki Bioderma Atoderm folyékony szappant ajánlott (ez kicsit húzós áron megy) [link]

- amikor ilyen sebes a bőre, akkor reggel-este kenni kell cremor kenőccsel (ez gyógyszertári cucc, viszonylag olcsó, hipoallergén, nincs benn tartósító, ezért hűtőben érdemes tárolni), vagy valami Biodermás testápolóval, egyébként csak esténként kell kenni;

- nekünk írt fel szteroidos kenőcsöt is azzal, hogy a cremorral kell 1:2 arányban elkeverni, és azzal esténként csak a sebes részeket vékonyan bekenni, max 3-5 napig. A 3. nap után szinte teljesen elmúltak a sebek. Ezt persze csak orvos írja fel akkor, ha tényleg szükséges.


Gyógyszerész barátomat is megkérdeztem, kb. egyetértett a doktornő ajánlásaival, a Biodermát meg a Cremort ő is ajánlotta, a szteroiddal meg az van, hogy ha használod 3 nap alatt múlik el, ha nem, akkor meg 2 hét alatt. Szóval most itt tartunk, a gyerek meg egyelőre javul (lekopogom, kopp kopp)


Fürdetéshez ismerősök még a manna szappant ajánlották, én azt nem ismerem, de ki lehet próbálni.

2015. máj. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A mannával most befürödtem, nem használ. Legutóbb szépen elmulasztotta, most semmi...

Nem szoktam fürdetni már kádban, szerintem ebben az évben még nem is igen fürödtek együtt a gyerekek, a kicsit csak tusolom december óta pont emiatt. Amúgy nem vettem észre, hogy szárazabb lenne a bőre, csak ezen a folton, szép sima, puha bőre van a teste többi részén.

Olvastam a Halicar kenőcsről is, erről van valakinek tapasztalata?

2015. máj. 7. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiam is küzd hasonló problémákkal, főleg télen a száraz levegőjű, fűtött lakásban. Neki a hajlataiban jön ki. Ami nekünk a legjobban bevált az a (drágább kategóriában) Ceumed Baby Nourishing Cream,(az olcsóbban) a Sanatopic. Ez utóbbit fedeztük fel legkésőbb, előtte mindenhol mindenki a drágákat ajánlotta. Most, hogy már jó idő van, magától is enyhült a probléma. Amikor nagyon fellángolt, akkor pedig gyógyszertárban kikevert krémmel kentük, amiben szteroid is van, de csak 2-3 napig. Annyi idő alatt elmúlt. Amúgy normál esetben reggel és este testápolózás.
2015. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a tejtől vagyok ekcémás, esetleg tarthatnátok egy egy hónapos tejfehérje mentes diétát, mert hiába kezeled a kenöcsökkel az ujra előhozza. Az elocom tényleg használ, de ki kell deríteni a kiváltó okot.
2015. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!