Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek a gyerkőce hajlamos...

Akinek a gyerkőce hajlamos arra, hogy a nátha egyből a fülére menjen?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk az van, hogy ha a 3 évesem náthás lesz, egyből a fülére megy, és nem hall (a többi tünet mellett persze).. Sokat járunk fülorrgégére, akut panaszokra mindig van gyógyszer is, de ez a nem-hallás egyszerűen nem akar elmúlni.. Mivel tudnék segíteni neki, van valakinek jól bevált módszere? Pl melegítés jó rá? Vagy valami fülcsepp vagy bármi egyéb? Annyira félek hogy maradandó lesz előbb utóbb :( Köszi előre is a válaszokat!
2015. máj. 7. 15:59
 1/5 anonim válasza:
Szia. Probald meg hogy sot melegitesz, be egy parnahuzatba es azt tedd a kis feje ala(marmint a fulehez!)Nalunk ez mindig segit. nekem is es a kisfiamnak is, aki most 4!
2015. máj. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is ez a problémánk a lányomnál. Most voltunk egy nagyon jó fül-orr-gégésznél, aki azt javasolta, hogy szedjen antihisztamint. Azért megy minden kis nátha a fülére, mert nagy az orrmandulája. Cetirizin cseppeket szed már egy hónapja, azóta nem fájt a füle. Ma voltunk kontrollon, sokat javult az állapota, a hallása is visszatért és kisebb lett a mandulája.
2015. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
állandó fülproblémára, a bátyám gyerekeinek tubust tettek a fülükbe, ez egy picike cső ami által folyamatosan tisztul a fül, nem tud begyulladni, max 1 év alatt kidobja a szervezete, ez egy 10 perces kis műtét kérdezz rá az orvosotoknál... azóta nincs probléma a gyerekek fülével, 2 már azóta felnőtt lett :)
2015. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nalunk is ez van. 28 honapos a lanyom. Szeptemberben kezdte a bolcsit. November ota 8x kapott mar Ab-t a begyulladt fulere. Jonnek a jotanocsk, hogy azert huzodik ra a fulere, mert nem szivom rendesen az orrat! Csakhogy a takony azutan jelentkezik nala, hogy a fule pikk-pakk begyullad, es folyik!


Ami nalunk talan javulast hozott, hogy lealltam a tejrol. Most rizstejet kap. O szereti, en szolidaritasbol szinten azt teszek a kavemba :D Szivom neki az orrat, de mondom, a suru takony ha megjelenik, akkor mar nalunk keso :( Fulere melegites. A legjobb, amit talan most talalhatsz, sokan hasznaljak, a fulmelegitos sapka. Gyogyaszatiban kapni, azt hiszem 3 meretben. A leirasa nagyon meggyozo volt nekem ;) Teny es valo, hogy a fent leirtak utan nem az van, hogy 3 nappal az Ab abbahagyasa utan megint begyullad neki, hanem most mondjuk 2 havonta 1x.


A doki nekunk orrcseppet irt fel. Ez azert fontos, mert a fule az orruregben pango trutyitol gyullad be. A porszivozas csak a fo jaratokat tudja kitisztitani, az orrspray tovabb segit. En mondjuk 1-2 alkalommal hasznaltam csak nala, az elso napokban.

2015. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Orrcseppet én is első pillanattól használom neki, de nem vettem észre h használna.. De az is lehet sokkal rosszabb lenne ha nem használnám..

Cetirizinünk van nekünk is, megkérdezem majd a dokit hogy szedjük e hosszabb távon, hátha segítene (amúgy orrmanduláját sosem nézik, de nátha nélkül is horkol néha szegény, biztos nagy neki is :( ).

Van fülmelegítő sapink, de sosem mertem még használni, mert mindig ráírják a leletére hogy ne melegítsem a fülét.. Hogy szoktad használni, egyből ha nátha jelet látsz, már teszed is a fejére?

Ez a tubus dolog így első hallásra elég ijesztően hangzik..

2015. máj. 8. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!