Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 hós kislányomnak tegnap óta...

5 hós kislányomnak tegnap óta enyhe hasmenése van, és 37,1 a hője. Vigyem holnap orvoshoz vagy túlaggódom?

Figyelt kérdés
A hasmenés tényleg nagyon enyhe 4-5 alkalommal van naponta kb étkezés után egy órával, nem vizes, de a szokásosnál hígabb és túrósabb.Eddig max. 1-2 alkalommal volt naponta. Sárga színű a széklete. A fogát nem tudtam rendesen megnézni, mert kilöki a nyelvével a kezemet, így nem látok bele a szájába, nem látom rendesen az ínyét.. Csak tápszert kap. Egyáltalán nem nyűgös, étvágya jó, még mozgékonyabb mint eddig. Ha nem éreztem volna melegebbnek, a hőmérsékletét sem néztem volna meg.

2015. máj. 10. 21:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Talán valamivel intenzívebben nyálzik mint eddig,bár a kezét azóta tömködi a szájába, amióta megtalálta, kb. 2 hósan.Mostanában egyre inkább mindent a szájába vesz, amit meg tud szerezni,és rágja is valamennyire, de ez is életkori sajátosság talán.
2015. máj. 10. 21:52
 2/7 anonim ***** válasza:
én egyenlőre nem aggódnék. a 37,1 az kb hőemelkedés, csillapítani sem kell, azzal nem mennék orvoshoz és egy kis hasmenéssel együtt esélyes hogy a foga miatt van. tehát dölj hátra, és nyugi :) természetesen figyeld, nehogy rosszabb legyen.
2015. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a foga lesz. Én nem vinném, de te tudod, a te gyereked.
2015. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem vinném, ez banális dolog.
2015. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj semmit, szinte biztos, hogy a foga lesz. azért figyelgesd a hőjét, ha 38 fölé szökik, akkor érdemes orvoshoz vinni, különben csak a beteg gyerekek közé vinnéd az egészséges kislányod :)
2015. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogzik! Adj neki hűtőrágókát, szerezz be dentinoxot, és használj popsikenőcsöt, mert a fogzás miatti híg széklet nagyon csúnyán ki fogja csípni.

A hőemelkedés miatt felpuhul az íny, és könnyebben áttör a fogacska. Úgyhogy azt hagyd. De ha nagyon nehezen viseli, nyugodtan adj neki panadolt, mi is bevesszük ha fáj, neki sem kell szenvedni.

2015. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is fogzásra tippeltem először, de mintha elvágták volna az egészet, 2 napja elmúlt az egész hasmenés és hőemelkedés, viszont a fogacska sincs sehol. Mégiscsak egy kisebb fertőzés lehetett. Bár így küzdene le mindent! :)
2015. máj. 13. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!