Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tehetnék, adhatnék még,...

Mit tehetnék, adhatnék még, hogy a lányom tudjon kakilni?

Figyelt kérdés

19,5 hónapos. Minden nap volt széklete, gyakran többször is. Egy éves kora óta inkább a hasmenéstől féltem, mert néha gyanúsan híg volt a széklete. Négy hónapja adom neki a Biogaiat, a gyerekorvos tanácsára. Azóta is rendezett, rendszeres volt a széklete. Péntek óta viszont beütött a krach. Pénteken nem kakilt, szombaton amolyan szorulásos száraz kis gombócot. Adtam neki szilvás bébiételt, mivel nem volt jobb ötletem a szilvára. Vasárnapra kicsit normalizálódott a dolog, de biztos, hogy nem jött ki "minden". Hétfőn megint néhány kis száraz gombóc, ma meg semmi.

Adok neki kifacsart narancslevet, sok teát, gyakran vizet, minden nap levest. Tegnap egy érett körtét, ma őszibarack babaitalt (közel 70 %-os), napok óta egy-két szem nagy, érett epret, ma szilvából és meggyből főztem neki gyümölcslevest, amit joghurttal habartam. Délután gyümölcsjoghurt, napok óta kizárólag teljes kiőrlésű kifli, ma este az esti tejital előtt újra szilvás bébiétel. És semmi. Holnap elvigyem orvoshoz? Meddig lehet ezt baj nélkül csinálni?

Az a fura, hogy van étvágya, pedig azt gondolnám, hogy nagyon tele vannak a belei. Ma este már igen nagynak is láttam a pocakját.

Pisis pelus van bőven, azzal nincs gond.

Egyébként jó kedélyű, mozog is rendesen.

De teljesen értetlen vagyok és egyre jobban aggódok is.



2015. máj. 12. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

székletlazítók:

meggy, őszibarack, körte, szőlő leve, sütőtök

kefír, joghurt

2015. máj. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
én úgy tudom ügyeletre vittek beöntésre olyan gyereket ai 5 napja nem volt nagywc-n
2015. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányomnál kb kéthavonta előfordul, hogy 4 napig nem kakil. Nekünk egyedül a Laevolac szirup vált be. Ez nem gyógyszer, nem szívódik fel, fellazítja a székletet. Semmi egyéb nem segített, pedig én is etettem, itattam vele mindent. Konkrétan nem derült ki, mi okozza, egy-egy étel(pl mák), a tej, ilyesmi.

Én, ha két napja nem kakilt már, adom is, általában már az első adag meghozza a kívánt hatást.

2015. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Hallottam már,hogy a mályvatea hashajtó hatású...nem próbáltam..de keress rá,hátha egy két korty segít!Sérült gyerekekkel dolgoztam,ott az egyik kislány rendszeresen ezzel kuzdott...mikor láttam,hogy nagyon kínlódik,hanyatt fektettem masziroztam a pocakját ami mar jo nagy volt,de csak óvatosan...nála ez bevált,meglett az eredmenye!:) drukkolok
2015. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és valószínűleg néha keveset iszik.
2015. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet kapni 100%-os szilva gyümölcslevet is. Én azzal próbálkoznék, abból talán többet megiszik mint egy adag bébiételnyi.

Lekvár (csak natúr házi szilvalekvárból néhány kanál) + tejet rá inni is népi módszer.

2015. máj. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az en gyerekeimnel is elofordul. Ilenkor semmi mas nem hasznal, csak az a tej, amibe elotte valo ejszaka aszaltszilvat aztattam. Nekunk ez bevalt, ha gondolod, probald ki!
2015. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rengeteg növényi rost kell, hogy a vizet kösse meg a belekben. Tehát a narancslé csak a gyümölcshússal együtt jó, épp így az őszibarack rostosan. Rendszeresen adj neki savanyúkáposztát. Sajnos a bogyós széklet egyértelműen arra mutat, hogy a szervezete folyadékhiányos és a béltartalom a vízmegkötő növényi rostok hiányában nem képes benntartani a folyadékot.
2015. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És a Leavolacot lehet adni ennyi idős kisgyereknek is? A glicerines kúpnak olvastam ma utána, de a betegtájékoztató 3 éves kortól írja az adagolást, így azt nem mertem.

Milyen az a 100%-os szilvalé? Hol lehet kapni?

Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 12. 22:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk a doktornőnk és a patikus is azt mondta, sok gyógyszernél most valami új szabályozás miatt lett a 3 év írva, amit eddig lehetett (és gyakorlatilag lehet is) adni. A Laevolacot a gyerekorvos ajánlotta nekünk is, ezt babáknak is lehet adni nyugodtan.
2015. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!