Bárányhimlő kérdés?

Figyelt kérdés

tegnap jelent meg az első pötty(vagyis amit én észre vettem)

Azt mondták ne menjünk ki a levegőre.Hétfőn mehetek már ki vele?csak azért kérdezem ,mert a tesót kellene oviba vinni és nincs ki vigye.Calcimusc oldatos injekciót kapott azt hittem szájon át kell adni,közben meg azt írja .hogy vénásan,tudtok valamit mondani?holnap felhívom a dok nénit.



2015. máj. 14. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Calcimusc-ot adhatod szájon át, nekünk is szokta így rendelni az orvos.
2015. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,és vízzel vagy hogyan?
2015. máj. 14. 21:26
 3/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam is pont most bárányhimlős. Nekünk azt mondták, hogy ha jól érzi magát a gyerek, akkor kis időre szabad kimenni, de csakis árnyékba, mert nap nem érheti a hólyagokat.

Mi Calcimusk-ot nem kaptunk (pedig amúgy azt mindig ír fel a doki), hanem Fenistil cseppet ajánlott, kifejezetten a viszketésre.

Azt viszont nem értem, hogy az oviba hogy akarod bevinni a másik gyereket?

Addig hol lesz a kis beteg? Vagy őt is bevinnéd?????

2015. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy együtt mennénk,holnap nem vinném a nagyot sem,csak hétfőn gondoltam addig van még pár nap,addig még múlik a betegség.Arcán nincsenek pöttyök(még).
2015. máj. 14. 21:41
 5/9 A kérdező kommentje:
de ha nem lehet, akkor nem viszem ki.
2015. máj. 14. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Calcimusckot úgy add, hogy fél ampullát kb 2 deci teába, rá pár órára pedig a másik felét szintén folyékkal vegyítve. Nekem legalábbis így kellett adni a 2 évesemnek. Levegőre ne vidd még hétfőn.
2015. máj. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hétfőig nem hogy nem múlni fog, de kb akkorra lobban majd be ha tegnap jött az első pötty. kb 2 hétig tart, addig fertőz. ha beviszed az oviba, akkor járványt is indíthatsz. szeretni fognak... szerintem inkább ne, vagy vigye más és hozza a nagyot vagy vigyázzon valaki a kicsire vagy legyetek együtt otthon, de ne vigyél be fertőző beteg gyereket egy óvodába
2015. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi, az oviból kapta el,két ovistársának van,most már ő is.
2015. máj. 14. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is az oviban kapta el, már 5-en lettek bárányhimlősek, ennek ellenére eszembe sem jutna még 1 percre sem bevinni oda, sem máshová, ahol emberek vannak!

Egyrészről neki sem tesz jót, mert ilyenkor legalább olyan fontos a nyugalom, mint a kezelés.

Másrészről fertőző beteg! A rendelőbe sem vihetem be, pedig oda javarészt betegek járnak, csak az elkülönítőbe mehetünk!

Ha tényleg senki sincs a környezetedben, aki vigyázna rá, amíg elviszed a másik gyereket oviba vagy akár elvinné más, akkor inkább ne vidd be.

Az ovi nem iskola, pár nap hiányzásból nem lesz probléma, itt nem kell semmit sem bepótolnia. Ehhez igazolás sem kell, ha szólsz róla az óvónőknek és akár a vezetőnek.

2015. máj. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!