Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltás?

Bárányhimlő elleni oltás?

Figyelt kérdés
Azért írok mivel most lábalunk ki a bárányhimlőből.Már egyszer írtam vagy is kérdeztem ki mit gondol az oltásról.Be akartam oltatni a lányokat.Van egy majd nem 3éves és egy 13,-án tölti egy éves lányom.Nagyon aránylag jól átvészelte egyedül hogy nem mehetett ki az volt a probléma.Kb 100pötty se láz se hőemelkedés.Kicsivel viszont.....azt hittem kórház lesz a vége.Magas láz ami nem akart lemenni.4 óránként adtuk a lázcsillapítót orvos javaslatára.kb 300pötty nagyon nagyok és csúnyák.Olyan volt mint egy...inkább nem is írom le.Védőnő kijött és mikor meglátta hát azt látni kellett volna szerintem azt hitte hogy túlzok.Be akartuk őket oltatni február végén de nem oltott a drnő mivel járvány van és nagy.Majd csendes időben.Kicsinek a szemhája alatt 3db, fülében is van meg sorolhatnám a helyeket de dugig volt van.Nagyobbik elkapta és hallottam 48 órája van a szülőnek eldönteni beoltatja e a kisebbiket de ezt sem tette meg a dr nő.Mindenkinek ajánlom mert ez a pár nap lázasan idegölő volt és hogy nehogy baja legyen!Már bánom hogy nem vittem el magánorvoshoz beoltatni őket!
2015. máj. 2. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Én ennek ellenére sem oltatom be.
2015. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én egészségügyben dolgozom, gyerekrészen. Ennek ellenére is be fogom oltatni a gyerekeimet. Ez a bárányhimlő már nem ugyanaz, mint ami a mi gyerekkorunkban volt. Látok rá én is elég példát.
2015. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan ezért is oltattam be én is az enyémet, mert ha súlyosabb formában jelentkezne, súlyos lázzal, akkor antibiotikumot adnak és lázcsillapítót kap, tehát az egy erős gyógyszeres kezelést több napon keresztül, ami aztán járhat hasmenéssel az antibiotikumtól, hiába kap mellé prebiotikumot, minden egyes antibiotikum gyengíti a szervezetet. Az oltással egy probléma van, hogy nem tudni, hogy megkötött-e, tehát tényleg megfertőződött-e a gyengébb kórokozókkal. Ha nem, akkor később ugyanúgy megkaphatja, mintha be sem oltották volna. Az oltással a többi gyereket is védjük, aki nincs beoltva.
2015. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Én beoltattam a lányaimat.

Már eleve úgy voltam vele, hogy nem akarok semmilyen szövődményt, nem akarom látni, ahogy szenvednek. Persze van, akinek a más tapasztalata semmit sem ér, de ha maga esik bele a problémába, egyből másképp látja a helyzetet...

Unokaöcsémnek is sok kiütése volt, meg is maradt egy csomó heg. Főleg az arcán. Nem akartam, hogy lányaimat örök életükre elcsúfítsák a hegek vagy ki tudja mi lehet még a következmény...mindegy, én oltattam, jobbnak láttam.

2015. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, mint a kérdező. 4 éves a nagyobbik, 7 hónapos a kicsi. A nagyot oltatni akartam, de nekünk sem adta be a gyerekorvos, mert meg kellett volna várni az óvodai járvány végét. Persze, hogy elkapta. Kb. 100 pötty, semmi más tünet. Napra pontosan 2 hét után pöttyösödött a pici. Kb. 400 pötty lett a vége és csúnya sebes bőr, mindenhol. Brutálisan nézett ki. Ő még nem kaphatott oltást a kora miatt, de amióta túl vagyunk rajta, azóta én is mindenkit az oltásra bíztatok, pedig elég oltásellenes vagyok.
2015. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
2015. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem írni hogy kötelező lesz az oltás ha akarja a szülő ha nem!
2015. máj. 2. 17:22
 8/16 anonim ***** válasza:
Hol hallottad, és mikortól lesz kötelező?
2015. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is olvastam, hogy be akarják venni a kötelező oltások közé
2015. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Sajnos évek óta szó van róla (legalább 5), de még mindig nem vezették be.
2015. máj. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!