Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti találkoztatok már gombás...

Ti találkoztatok már gombás mandulával?

Figyelt kérdés

Visszavittem a lányomat a gy.orvoshoz, mert a köhögés csillapodott, de még mindig krákogva köhög. Azt mondta, hogy abszolút nem fertőző, tehát mehet oviba. Tüdeje tiszta, torka nemerezett.

Viszont azt mondta, hogy a manduláján érdekes foltok vannak. Olyan, mintha gombás eredetű lenne.

Megmondom őszintén, hogy a lassan 4 éves orvosi pályafutásom alatt én még ilyennel nem találkoztam, és a számtalan orvosi szakkönyvet kiolvasva sem tévedtem még ilyen fejezethez. Pedig, az orrmandulája miatt elég sokat olvastam a mandulák életviteléről.

Neki csak az orr van kivéve, a garat nem. A f-o-g doki nem is akarta azt kivenni. Azt mondta, hogy ha az orr kijön, akkor elfognak múlni a fehér (tüszős) pöttyök a mandulájáról.

Majd 2 hét múlva kell mennie torokváladékot leadni, de már előre borítékolom, hogy az eredmény: NEGATÍV, mivel már 1× átestünk ilyenen és akkor se volt eredmény. Konkrétan tök értelmetlen vizsgálat, de hát essünk túl ezen is (megint).

Nagyon nem szeretném, hogy megint szike alá feküdjön, mert elég volt most egy időre a műtétekből.

Ráadásul, azóta nem is nagyon beteges. Csak ez a k................... köhögés nem akar elmúlni..


Kértem beutalót a pulmonológiára is. Vagy lesz értelme, vagy nem.


2015. máj. 19. 18:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezen a kéz-láb-fej-többi testrészes pöttyös dolgot még nem sikerült elkapnia. Meg, akkor rohamosan terjedne mindenhol..

Viszont, ez a folt már régóta ott "csücsül" a manduláján.

2015. máj. 19. 19:01
 2/5 anonim ***** válasza:

Tüszős mandulagyulladás és Pfeiffer-féle mirigyláz is lehet.

Mi a szakterületed, milyen orvos vagy?

2015. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok orvos, csak ironizáltam .. :))))

Konkrétan 4 év alatt annyit olvastam már a gyermekgyógyászatból, hogy nem is értem, miért nem iratkoztam be eddig még az egyetemre.

2015. máj. 19. 19:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen... Mondjuk az úgy nézett ki, hogy az egész szája tele volt gombával (szájpenész), 5,5 évesen. Meg a mandulája is, sőt, még az a középen belógó kis micsoda is (nem jut eszembe a neve), úgy nézett ki, mintha valami fehérbe lett volna mártva. Szóval igen, volt a manduláján gomba, de nem csak ott. Amúgy ez torokgyulladás után volt, valószínű a kétféle antibiotikum tette meg a hatását.
2015. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ő sok antibiotikumot kapott, egészen az orrmandula műtétig. Azóta semmi baj nem volt. Februárban műtötték és azóta egy kis megfázása volt.

Előtte meg állandóan tüszőmandula, középfülgyulladás és társai.

2015. máj. 19. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!