Autista a gyermekem, ha szereti pörgetni az autok kerekeit?

Figyelt kérdés
Màsfèl èves kisfiam nagyon szereti az autòkat, de sokszor làtom, ha megunja tologatni, akkor felforditja öket, ès pörgeti a kerekeit. Mosolygòs, baràtkozòs kisgyerek, bàr kicsit bàtortalan, ha ùj dolgokkal ismerkedik. Most pl. Kapott egy motort, de ràūlni nem mer, csak a kerekeket pörgeti.

2015. máj. 20. 21:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt meg hol olvastad?! Számára az roppant érdekes lehet, ahogy pörögnek a kerekek. Az én lányom meg egy időben felfordította a babakocsiját és a kerekeit pörgette. De bennem fel sem merült ilyen összefüggés.
2015. máj. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Remélem nem, mert az én 2 éves fiam eszeveszett autómániás, és szintén szokta pörgetni a kerekeket...

2. szülinapra pedálos traktort kapott. Ráül, leszáll, és pörgeti a kerekeit. A felfordított talicskának is...

De bennem soha nem merült fel ez a kérdés.


Ismerkedik a világgal, és ez egy nagyon "érdekes" dolog számukra. Ne aggódj!

2015. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

persze, hogy autista! sőt, diszlexiás, diszgráfiás, súlyos figyelemzavaros, idegredszeri éretlensége is van és még megkockáztatom, hogy a mutizmus is szóba fog jönni nálatok!

a többi betegséget csak azért nem írom, mert nem jut eszembe!


egyébként hogy jutott eszedbe ez a sületlenség??? :)

2015. máj. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Másfél évesen már egyéb jelei is volnának az autizmusnak. Amúgy egyáltalán nem minden auti gyerek forgatja az autók kerekeit, van akit abszolút nem érdekel. Nem egy ilyen dologtól lesz valaki autista.

Kerekeket forgatni meg a gyerekek nagy százaléka amúgy is szeret.

2015. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat. Azèrt jutott eszembe, mert nekem van egy 11 èves autista kisfiam, de akkor mikor ö kicsi volt, nem tudtam mik az arra utalò jelek. Most szinte mindent böngèszek ezzel az àllapottal kapcsolatban, ès majdnem mindenhol azt ìrjàk, hogy szeretik a pörgös dolgokat. Azèrt megnyugtatò, hogy ezt nem csak autista gyere csinàlja
2015. máj. 20. 22:53
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
ne haragudj, de ha van autista gyereked akkor azért pontosan kéne tudnod, hogy az autizmus nem egy tünet, hanem tünetegyüttes és csak akkor beszélhetünk autizmusról ha mind a három területet érinti!
2015. máj. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket a dolgokat tudom is, csak a nagyobbik kisfiamnàl semmi erre utalo jeleket nem tapasztaltam, mivel nem is gondoltuk hogy autista. 4 èves koràig senki nem vett èszre rajta semmi furcsàt. Mèg a dokinő sem. Amiòta pedig màr tudom mi utalhat rà, azota kisebbik faim minden mozdulatàt aggodva figyelem. Lehet tùl paràzok mindent?
2015. máj. 20. 23:15
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

#4 vagyok

Ha van már auti gyereked, akkor a kezdeti tüneteknek nála is meg kellett lennie, attól függetlenül hogy nem tudtad hogy az az. Mikor figyeltetek rá fel hogy más? Mikor kapott diagnózist? Ott nem kérdezték ezeket?

Próbálj visszaemlékezni hogy nála mit vettél észre.

Amúgy másfél évesen már tényleg elég sok alarm jel látszik. Mozgásban, kommunikációban, stb. Gondolom ennek azért utánaolvastál.

2015. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

4# megint, azóta láttam írtad, hogy a nagyobbnál nem tűnt fel

Anno az én szüleimnek sem tűnt fel semmi, azt se tudták hogy van ilyen hogy autizmus és amikor a doki sorolni kezdte a tüneteket, azonnal kapcsoltak: tényleg, ezt is csinálta/nem csinálta meg azt is!

A nagyobbiknál is kellett lennie tüneteknek mert valami alapján a diagnózist meg kellett kapnia. Miután kiderült, honnan tudtátok hogy mi nála tünet?

Szerintem figyeld a kicsit de ne aggódd túl. Ha valami tényleg kirívót és furcsát tapasztalsz, pl. a monotonitást, az szenzoros túlérzékenységet, a kiakadást ha valami megszokott megváltozik, beszédben, mozgásban való elmaradást, a kommunikáció hiányát (vagy inkább a kommunikáció akarásának hiányát) akkor vidd el szakemberhez. Az autizmus mutathat családban halmozódást de nem minden esetben!

2015. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Autista kisfiamnàl èn is csak 2, 3 èves koràban fogtam gyanùt,mivel màsfèl èvesen szūletett egy kishuga, aki mindent màskèpp csinàlt mint ő. Kisebbik fiamnàl mèg nem làtok extra gyanùs dolgokat, csak ezt a pörgetèst. Bàr mèg nem beszèl, de babanyelven kommunikàl velūnk.talàn mèg annyi, hogy a gyūmölcsökre fintorog. Meg sem kostolja őket.
2015. máj. 21. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!