Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisgyermekes anyukák! Ti...

Kisgyermekes anyukák! Ti hogyan tartjátok meg a munkahelyeteket?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, visszamentem doglozni, ő pedig családi napközibe. Kb 2 hetente beteg, de ha csak híg a széklete, már azonnal telefonálnak, hogy menjek érte. Én is voltam már egy hetet beteg, szinte minden héten van valami. Egészen biztos vagyok benne, hogy nemsokára felmondanak a munkahelyemen, és meg is értem. Ezt mások hogyan oldják meg? Meddig tolerálja a munkáltató?

2015. máj. 20. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Férj, nagyszülők is otthon maradnak vele, nem mindig én.
2015. máj. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Míg kicsi volt, ugyanez volt nálunk is. Ezért bevetettük az apját és nagymamát is...
2015. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Én még itthon vagyok de már előre rettegek. 3 gyerek.. és január óta tulajdonképp felváltva beteg valamelyik, ha nem a gyerekek akkor én. A férjem nem tud tp-re menni, csak ha tényleg nagyon muszáj. Nagyszülők messze.. Nehéz ügy, de talán ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz..
2015. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Tesómnál dolgozok, egyenlőre heti 2 napot. Fiam 2 éves, csanás. Szerencsére eddig nem beteges.

Ha kell, maradok itthon, ha szabadnapos a férjem (szakács), akkor ő, és ha nagyon nagy gáz van, akkor anyóst hívjuk (igaz, ő több mint 100 km-re lakik).


Nehéz ügy, nekünk senkink sincs a közelben, akit "riaszthatunk", így én is előre félek, mi lesz, ha heti 5 napot fogok dolgozni.

2015. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Én még csak most kezdek munkahelyet keresni. De mivel férjem nem tud szabadságra/táppénzre menni ha beteg a gyerek, és minden nagyszülő többszáz kilométerre lakik, amint találtam munkát, az lesz az első, hogy bébiszittert keresek. Januártól három óvodás gyerekem lesz, biztos lesz olyan hónap, hogy a keresetem épp fedezi majd a gyerekfelügyeletet, de aztán ha kicsit nőnek, jobb lesz.
2015. máj. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
a családból valaki nem tudja vállalni? Ha más nem, akkor bébiszitter
2015. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, 8 és 5 évesek.

Ha esetleg betegek, ami szerencsére az átlagnál ritkább, akkor csak az elején maradok velük és itthonról is dolgozom, a céges laptopon elvégzem amit lehet és telefononon is elérhető vagyok.

Volt már, hogy bementem pár órára vagy hétvégén, amikor pont volt ki vigyázzon addig a gyerekre.

A főnököm tudja, hogy így is számíthat rám és nem élek vissza a helyzettel, ezért ő is elnéző.

2015. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk amikor a nagyobbik gyermekem(8 éves)elindult az oviba,anyukám nagyon-nagyon beteg lett :(,apukám rá vigyázott,férjem szülei már rég nem élnek,úgyhogy feladtunk egy hirdetést hogy baby sittert keresünk kb. 3hónap után.Végülis annyira beteges volt a kisfiam (3-4nap ovi 2-3hét otthon),hogy csak délig volt oviban,így egy kicsit javult a helyzet,de kiscsoportban bizony fél napig baby sitter vigyázott rá,ha beteg volt,akkor egész nap. Ma már természetesen nem kell baby sitter, főleg,hogy a 6hós hugával itthon vagyok.Első osztályban volt az első év amikor nem kellett babysitter,amennyit beteg volt azt meg tudtuk oldani.
2015. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!