Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fogfajdqlom 4evesen? Mitol?

Fogfajdqlom 4evesen? Mitol?

Figyelt kérdés

Mar eljatszotta parszor, igy utoljara januarban voltunk a gy.fogorvosnal, aki kozolte, hogy tankonyvbe illo fogsora van. Gyonyoru szeek es egeszsegesek.

Mivel altalaban a fogfajas nala (tapasztalatbol) egyenlo a mandulaval, igy elvittem reggel (szerda) f-o-g orvoshoz, aki kozolte, hogy f-o-g problemaja nincs, ebbol a szempontbol egeszseges.

Vegig nezte a szajat, aftat nem talalt (azt en se), megkocogtatta a fogat, nem vett rajta semmit se eszre. Azt mondta, hogy az inje fajhat maximum.

Lyuk nincs a fogan, amit pl.egy laikus is eszre tudna venni, nincs feldagadva.

Kedve jo, eszik, iszik (hideget-meleget), jatszik, stb..

Mar 4.napja sir estenkent, hogy faj a foga. Ilyenkor kap Nurofent es csendbe is van egybol.

Napkozben erdekes modon nem... Csak akkor faj "hirtelen", ha rakerdezek, hogy faj-e?!

Szoval, kicsit vicces a dolog.


Valaki hasonlo dologgal talalkozott mar?



#4 éves #fogfájás #placebo #figyelemfelhivas?!?!
2015. máj. 20. 23:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak Nurofent szeretne kapni.. :)
2015. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy holnap este ha kéri, málnaszörpöt adj neki fecskendőből, úgy ahogy a Nurofent szoktad... Ha abbahagyja a sírást, akkor kis ravasz, valószínűleg csak az édesség adagjára "fáj a foga" :)
2015. máj. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Reggel viszem 8-9 kozott a gy.fogorvoshoz, nehogy vmi nagy baja legyen.

5napja nem birok aludni (tole). Konkretan lemegy a "faj a fogam szinjatek" es ra kb 2 oraval felriad, felalomban van. Cirkuszol. Hisztizik, szb.. De azt se tudja, hogy hol van.

Baromi turelmes ember vagyok, de be kell vallanom, hogy kezd elegem lenni belole. Mar hul.enek neznek, annyi helyre elvittem (orvoshoz), hogy kivizsgaljak, hogy mi a baja?!

Legszivesebben nem foglalkoznek vele, de biztos vagyok benne, hogy akkor lenne a legnagyobb problemaja.

2015. máj. 20. 23:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hát nézze meg mindenképp a gyerekfogorvos. De ha ő se talál semmit, azért próbáljátok ki a "placebo" módszert. És miért kérdezel rá hirtelen, hogy fáj-e neki? :D Lehet ha nem kérdeznéd, eszébe se jutna :)
2015. máj. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem találnak semmit sem nála, akkor érdemes lenne egy gyermekpszichológust felkeresni.
2015. máj. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg fül -orr- gégészhez elvinni.

A leírtak alapján én arra gyanakodnek, belső fülbol sugarozhat fájdalom a fogsoraba. Nekem volt ilyen gyerek koromban, kiderült, be volt gyulladva a fülem

De akár az arcureg is lehet a háttérben, ez magyarázza azt is, hogy csak akkor fáj, ha fekszik.

2015. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elvittem fogorvoshoz, tökéletes fogai vannak. Fél óráig vizsgálta. Mindent megnézett, fújdogálta a fogát, agyon nyomkodta a nyakát, stb.

A végén már közölte, hogy vigyem el gy.pszichológushoz, mert itt nem fogászati probléma van.

Nagyon kedves volt.


Elvittem a gy.orvoshoz, hogy mondjon egy szakembert és adjon beutalót, ha kell. Végül helyettesítése volt.

Elmondtam minden panaszt. A dr.nő agyon vizsgálta, majd közölte, hogy nyirokcsomó gyulladása van és erre antibiotikumot kell kapnia. Pláne úgy, hogy 1 hónapja köhög már, nem is érti, hogy eddig miért nem kapott, ha nem múlt el semmilyen gyógyszerre a köhögése?


Nagyon remélem, hogy ezzel vége is ennek az egésznek.

2015. máj. 21. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!